Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Akkoyun “Asayiş ve Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun,

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, “Asayiş ve Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Akkoyun, “Aralık ayında Mardin’de bölücü terör örgütü FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütlerine yönelik 104 operasyon düzenlenmiş, 5 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.” dedi

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, beraberinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu ve İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday ile birlikte düzenlenen “Asayiş ve Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda 2023 yılı Aralık değerlendirmesi yapan Vali Akkoyun, her ay bir önceki ayın asayiş ve güvenlik konularında yapılan çalışmalarla ilgili hem basın mensuplarını, basın mensupları aracılığı ile de vatandaşları düzenli bilgilendireceklerini ifade etti.

Akkoyun, Mardin’in daha huzurlu ve daha güvenli bir kent olabilmesi için gayretle çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Terörle mücadelenin devam ettiğini belirten Akkoyun, “Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden bölücü terör örgütlerine karşı kararlı mücadelemiz devam etmektedir. Bu anlayışla Aralık ayında Mardin’de bölücü terör örgütü FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütlerine yönelik 104 operasyon düzenlenmiş, 5 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Huzur ortamının devamı için vatandaşlarımızın desteğiyle birlikte terör örgütleri ile mücadelemiz aynı irade ve kararlılıkla devam edecektir.” dedi

Akkoyun, Narkotik suçlarla mücadele kapsamında Mardin’de Aralık ayı içerisinde toplamda 108 operasyon düzenlendiğini ve bu operasyonlar kapsamında 10 kişinin gözaltına alındığını 4 kişinin de tutuklandığını söyledi. 
Kaçakçılıkla mücadelede, huzur operasyonları kapsamında Mardin’de Aralık ayı içerisinde 79 operasyon düzenlendiğini ve yakalanan şahıslar hakkında adli işlemler yapıldığını belirten Akkoyun, Huzur ve güven uygulamaları kapsamında aranan 376 kişinin de yakalandığını söyledi.

Düzensiz göçle mücadelenin devam ettiğini de belirten Akkoyun, “İlimizde yakalanan düzensiz göçmen sayısı 2023 yılı Aralık ayı içerisinde 17’ dir. Ayrıca 7 organizatör yakalanarak haklarında yasal işlem yapılmıştır. Ülkemizin güvenliği huzur ortamının devamı için düzensiz göçle mücadelemiz karalılıkla devam edecektir. Bağımlılıkla mücadelemizi de hassasiyet ile devam ettirmekteyiz. Bir taraftan kolluk kuvvetlerimiz ilimizde uyuşturucu madde girişini engellerken diğer taraftan uyuşturucu madde kullanımının önlenmesi ve vatandaşlarımıza yönelik bilinçlendirme faaliyetlerini de sürdürmekteyiz.” diye konuştu.

Akkoyun, “İlimiz Artuklu ilçesi Karayolları parkı mevkiinde bulunan Mobil Göç Noktası aracımız, önümüzdeki ay Kızıltepe ve Midyat ilçelerimizde de kurulacaktır. Bu üç mobil göç aracı ile birlikte düzensiz göçle mücadele gücümüz ve imkânlarımız daha da artacak ve daha etkin bir halde devam edecektir.” ifadelerini kullandı.