Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu heyecanı başladı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 31

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 31 Ekim’de “Uluslararası 1. Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu” yapılacak.

Bu yıl birincisi düzenlenecek Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu, 21 kilometre ve 5 kilometre halk koşusundan oluşuyor.

Güzergâh, Halı Sokağından başlayıp Vakıf Banktan- üç yola, oradan Mardin Caddesi, havaalanı, Selen Kışlası ve son olarak Mehmet Akif İnan İmam Hatip lisesinin oradan dönüşü sağlanarak tekrar stad yerine geri dönülerek son bulacak.

Tek şeritte gidilip tek şeritte geri dönülecek. Trafik bir şeride kapalı olacak.

Yarışmaya katılan her sporcuya; anı madalyası, t-shirt, çanta ve dereceye giren sporculara kupa verilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler Mezopotamya Yarı Maratonu sayfasından https://mezopotamyayarimaratonu.com/tr başvurularını yapabilirler.

Ahmet Turan

“Koşuya katılan sporculara çip takılacak”

Kızıltepe Kaymakamlığı ve belediye iş birliğiyle düzenlenen koşunun organizatörlerinden Ahmet Turan, bu yıl ilk kez düzenlenen koşunun 21 kilometre ve 5 kilometrelik parkurdan oluşacağını söyledi.

Turan, koşuya katılan sporculara çip takılacağını, derecelerinin çip sistemine göre değerlendirileceğini ifade ederek, yurt içi ve yurt dışından koşuya katılacak sporcuların en iyi dereceyi elde etmek için ter dökeceğini belirtti.

Yarış sonunda dereceye giren sporculara para ödülü ile kupa ve madalya verileceğini dile getiren Turan, ayrıca yarışmaya katılan her sporcuya anı madalyası, tişört ve çanta hediye edileceğini ifade etti.

Yurtiçi ve yurtdışından milli sporcular başvuruda bulundu

Turan, koşu için şu ana kadar 20’si milli sporcu, 326 kişinin başvurduğunu aktararak, tüm sporseverleri başvuru yapmaya davet etti.

Turan, “Ürdün, Azerbaycan, Etiyopya, Kenya’dan katılan sporcularımız var. Yarışmamızın tanıtılması için güzel olacağını düşünüyorum. Amacımız bu organizasyonu büyütmek, Mardin, Kızıltepe ve ülkemizin tanıtımını yapmaktır.” dedi.

Serhat Damar

“Hedefinin koşuyu derece ile tamamlamak”

Koşuya hazırlanan Serhat Damar, hedefinin koşuyu derece ile tamamlamak olduğunu belirterek, bu organizasyon için Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’a teşekkür etti. Damar, “4 yıldır spor yapıyorum ama bu sene çok ciddi destekleri oldu, bizde bu fırsatı değerlendiriyoruz.” dedi.

Mustafa Küçük

“Anadolu’nun ham yetenekleri buralarda gizli”

Yarışmayı takip etmek için Bursa’dan Kızıltepe’ye gelen sporcu Mustafa Küçük ise şöyle dedi:

“Biz biliyoruz ki, Anadolu’nun ham yetenekleri buralarda gizli ama zamanında bunların keşfedilmesi ve tanıtımı yapılamadı.  Uluslararası 1. Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu bu anlamda çok önemlidir. Bizde bunun önemini bildiğimiz için doğrusu heyecanlandırdı beni ve kalkıp buraya geldim.”  (Mardin İpekyolu Gazetesi)