Son Dakika Haberler

Kaymakam Şahin, muhtarları unutmadı

Kaymakam Şahin, muhtarları unutmadı
Okunma : 85 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinden “19 Ekim Muhtarlar Günü” törenle kutlandı.

Törenin ardından yemek programı düzenlendi. Programa Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin’in yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü İlhan Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Evren Ekmekçi, siyasi parti temsilciler, kurum müdürleri ve muhtarla katıldı.

Günün anlam ve önemine de Kaymakamımız Abdullah Şahin,  “1929 yılında kurulan dolayısıyla devletimizin en köklü kurumlarından birini oluşturan ‘muhtarlık müessesesi’ memleketimizin her köşesinde, devletimizin tüm kurumlarını temsil eden, demokrasimizin temel taşlarından birini oluşturan bir kurumdur.

Muhtarlarımız bulundukları köylerde ve mahallelerde hem devletimizi temsil etme özelliğine sahiptirler hem de vatandaşlarımızın nüfus, altyapı, asayiş, eğitim, ulaşım, sosyal yardımlar ve kültürel pek çok farklı konudaki ihtiyaçlarının tespit edilerek ilgili kurumlara ulaştırılmasında dolayısıyla hizmetlerin tüm vatandaşlarımıza ulaşmasında büyük rol oynamaktadırlar.

Görevlerini mesai mefhumu gözetmeksizin, büyük bir özveriyle ve fedakârlıkla, devletine ve milletine bağlılıkla yürüten tüm muhtarlarımızın ‘Muhtarlar Gününü’ kutlarken, her birine üstün başarılar dilerim” dedi.

Program, fotoğraf çekimi ile sona erdi.

The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. اوپو رنو 11 و رنو 11 پرو به‌ترتیب با dimensity 8200 و snapdragon 8+ gen 1 معرفی شدند. Best kadın sayfa 4 / 5 kadınlara dair herşey.