Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Tek gayemiz memleketimin insanlarına hizmet etmek’

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, “Tek gayemiz, amacımız var; Allah’ın rızası ve doğup büyüdüğüm, vefa duyduğum memleketime ve memleketimin insanlarına hizmet etmektir.” dedi.

AK Parti Mardin Büyükşehir

AK Parti Kızıltepe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, Mardin ve Kızıltepe ilçesi için yapacağı hizmetler arasında Habur’a kadar uzanan otoban yolu, Çevre yolları, üst geçit yolları, GAP sulama kanallarının tamamlanması, Kızıltepe’nin kanalizasyon şebekesinin yenilenmesi, Zergan deresinin ıslahı, Ğurs vadisinin iyileştirilmesi, alt yapı, üst yapı ve kadın, genç, çocuk her kesimin yaşamını kolaylaştıracak sosyal ve kültürel çalışmalar yapılacağını aktardı.

Erin, “Önemli bir seçim sürecindeyiz, diğer seçimlerden farklı bir seçimin sürecindeyiz. Kimlik sayımının yapılacağı etnik yapıya dayalı tercih kullanacağımız bir seçim tercihiyle karşı karşıya değiliz. Değerli kardeşlerim, süreç boyunca hep söylediğimiz gibi 31 Mart gecesine kadar bütün insanlarımıza ulaşmaya Kızıltepe’ye ilgili Mardin ile ilgili hayallerimizi projelerimizi ve yapacağımız çalışmaları anlatmaya samimiyetimizi ortaya koymaya çalışacağız. Hep sevgi dilini kullanacağız bizim kavgayla gürültüyle tartışmayla münakaşayla bizim işimiz yok. Şehrimizin imarı için bayındır hâle gelmeleri için, halkın refah seviyesini yükseltmeye gençlerimize çocuklarımıza Kızıltepeli kardeşlerimize daha müreffeh ve aydınlık bir gelecek oluşturmaya niyetliyiz ve onun için geliyoruz.” dedi.

NİYETLERİ HALKA HİZMET ETMEK VEYA GERÇEK ANLAMDA BİR BELEDİYECİLİK YAPMAK DEĞİL

Erin, “Vatandaşın demokratik bir ortamda tercihlerine sonuna kadar saygı duyuyor ve hürmet gösteriyor yine göstereceğiz. Başımızın üstünde diyeceğiz. Halkımızın tercihine ama denenmişi tekrar denemenin alemi yok değerli kardeşlerim. Kaç dönemdir bize huzur kalkınma ve gelişme anlamında hiçbir şey sunmayanları tekrar tercih etmeniz size çoluk çocuğunuza herhangi bir faydası olmadı olmayacak değerli kardeşlerim. Devletimiz haklı olarak milletin devletin kaynaklarını halkın hizmetine aktarması gerekenler oraya hizmete yönlendirmesi gerekenlerin bu kaynakları farklı şekilde kullanmaları ve birliğimize beraberliğimize zarar verecek işlerden vazgeçmemeleri nedeniyle kayyum atıyor haklı olarak.” diye konuştu.

ÇOK ŞÜKÜR BAŞIMIZI ÖNÜMÜZE EĞECEK BİR İŞİN İÇERİSİNDE OLMADIK

Erin, “Görev yaptığım her ilçede vali yardımcılığı yaptığım her ilde Türkiye başmüfettişliği yaptım 5 yıl boyunca. Dicle kaldırma ajansının kurucu genel sekreterliğini yaptığım 2 buçuk yıl boyunca bakan danışmanlığı yaptığım 12 yıl boyunca ve en sonda Adıyaman valiliği ve Urfa valisi olarak görev yaptığım 5 yıl boyunca sizi utandıracak başımızı önümüze eğecek bir işin içerisinde çok şükür olmadık başımızı hep dik tuttuk.” dedi.

TEK GAYEMİZ VAR MEMLEKETİMİN İNSANLARINA HİZMET ETMEK

Erin, “Değerli kardeşlerim; valilik görevinden sonra neden büyükşehir belediye başkan adayı olmak istedik. Belediye Başkanlığı makamı olduğu valilik makamından daha mı yüksek? Değil. Onurlu bir makam millete hizmetin makamı en yüce makamlardan biri ama hiyerarşide valilik birinci sırada belediye başkanlığı üçüncü sırada. Tek gayemiz var, tek amacımız var, Allah’ın rızası ve doğup büyüdüğüm vefa duyduğum memleketime memleketimin insanlarına hizmet etmek. Onların hayat kalitesini arttırmak çocuklarımızın gençlerimizin dönüp dolaşıp neredeyse her yerde bulunduğum gelişmiş ülkelerdeki standartlara Kızıltepe’yi Mardin’i de eriştirmek derdimiz budur.” diye konuştu.