Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şampiyonlukla taçlanan bir başarı hikâyesi

Kızıltepe Spor Lisesi Beyzbol

Kızıltepe Spor Lisesi Beyzbol Takımı yıpranan malzemelerini kendileri dikerek, halı sahada çalışarak zor şartlarda Türkiye şampiyonu oldular. Takımın Antrenörü Metin Demir, “Bu şampiyonluk çok zor şartlarda geldi. Beyzbol malzemelerini Amerika’dan istedik. Malzemelerimiz eskidi, yıprandı, kendi imkânlarımızla bunları dikerek şampiyonaya hazırlandık.” dedi.

Okul Sporları kapsamında düzenlenen ve 12 ilden 180 sporcunun katıldığı Beyzbol Gençler Türkiye Birinciliği müsabakalarının final maçında Ankara Spor Lisesi ile karşılaşan Kızıltepe Spor Lisesi, 4-0 geriye düştükleri maçı 5-4 kazarak Türkiye şampiyonu oldular.

Şampiyon sporculara şampiyonluk primlerini Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Büyük ve okul müdürü Mesut Kılıç verdi.

‘HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR’

Şampiyonları ve hocalarını tebrik eden Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş de hiçbir başarının tesadüf olmadığını söyledi. Gümüş, “Bu takımımız geçtiğimiz yıl Samsun’da oynana müsabakalarda Türkiye üçüncüsü oldu. Bu sene üzerine biraz daha koyarak Mardin’de oynanan şampiyonada birinci gelerek Türkiye şampiyonu oldu. Kızıltepe Spor Lisemiz birçok takım ve milli takımın alt yapısına sporcu hazırlıyor. Bu ilçemiz adına onur verici bir durum.” diye konuştu.

‘BAŞARI ÇOCUKLARA İYİ BİR AHLAK VERMEK’

Okul Müdürü Mesut Kılıç ise “Bu başarı aslında 5 yıllık bir proje. Samsun’da geçen sene üçüncü olduk. Bu sene birinci gelerek şampiyon olduk. Bu tesadüf değildir. Bunun 5 yıllık bir emeği var. 4 yıl sonra bir başarı geldi. En önemli başarı çocuklara iyi bir ahlak vermek var. Şampiyon olmak bunun kadar anlamlı değil.” şeklinde konuştu.

‘BU ŞAMPİYONLUK ÇOK ZOR ŞARTLARDA GELDİ’

Şampiyonluğa giden yolda çok zor şartlarda, ama gurur verici bir başarı elde ettiklerini vurgulayan takım antrenörü Metin Demir, başarı hikayesini anlattı.  2019 yılında takımı kurduklarını ve 4 yıl sonra üzerine katarak şampiyonluğu elde ettiklerini söyledi.

Demir, “İlk başta öğrencilerimizi beyzbola yönlendirmekte zorluk çektik. Mardin’de ilk defa bu spor lisemizde yapıldı. İlk olarak Türkiye üçüncülüğünü elde ettik. Şimdi de Türkiye şampiyonu olduk. Çok mutluyuz. Bu şampiyonluk çok zor şartlarda geldi. Beyzbol malzemelerini Amerika’dan istedik. Malzemelerimiz eskidi, yıprandı, kendi imkânlarımızla bunları dikerek çalışmalarımızı yaptık. Şampiyonada okul müdürümüz Mesut Kılıç Kızıltepe Kaymakamımız Fatih Cıdıroğlu ile irtibata geçerek malzemelerimizi tedarik etti. Yoksa bu maça çıkamazdık.” dedi.

‘FİNAL MAÇINDA 4-0’DAN MAÇI 5-4’E GETİREREK KAZANDIK’

Geçen sene Türkiye üçüncüsü, bu yıl da Türkiye birincisi olduklarını hatırlatan Demir, şöyle konuştu:

“Genelde bizim malzeme sıkıntımız oluyor, çünkü malzemeler yurt dışında bulunuyor. Türkiye’de olmadığu için Amerika’dan getirtiyoruz.  2018 yılının sonunda biraz top ve eldiven aldık. Tabi zamanla yıprandığı ve yırtıldığı için ve imkânımız da olmadığı için toplarımızı ve eldivenlerimizi kendi elimizle diktik. Belki 3-4 defa dikmişizdir. Sahamız yok, halı sahada çalışıyoruz, çabalıyoruz. Yağmur çamur demeden sıcak soğuk demeden çok zor şartlarda çalıştık ve Türkiye şampiyonu olduk.  Final maçında Ankara takımını 4-0 geride olmamıza rağmen maçtan kopmadık ve 5-4’lük bir skorla Ankara takımın devirdik. Çocuklarımızı kutluyorum, oyunu bırakmadılar, sonuna kadar savaştılar. Geçen senenin üçüncüsü ve bu senenin şampiyonu olmamız ne kadar uğraştığımızı kanıtladı.”

‘ÇOK MUTLUYUM’

Takımın atıcısı Ali Akar da 2 yıldır beyzbol oynadığını ve şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını söyledi. Akar, “Zor şartlarda ama beraber çalışarak ve mücadele vererek bu başarıyı kazandık.” dedi.

Mehmet Salih KESKİN/KIZILTEPE