Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İlçeler yapılan yatırımlarla ihya olacak”

Mardin Valisi ve Büyükşehir

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, yapılan ve devam eden yatırımları yerinde incelemek amacıyla Savur ve Mazıdağı ilçelerini ziyaret etti.

İlçelerdeki yatırım ve hizmetleri yerinde görmek, sorun ve ihtiyaçları belirlemek amacıyla ilçe ziyaretlerini hız kesmeden sürdüren Vali Demirtaş, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile beraber ilk olarak Savur ilçesine ziyarette bulundu.

Savur ilçesinde Kaymakam Muhammed Kaya ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Demirtaş, Kaymakam Kaya’dan ilçenin genel durumu ve ihtiyaçları hakkında brifing aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Demirtaş, beraberindekilerle birlikte Savur Çayı üzerinde devam eden köprü ve yol genişletme çalışmaları ile Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Başkanlığı tarafından yapılması planlanan Modern Sokak Hayvanları Barınağı Projesi’nin alanında incelemeler yaptı.

İlçe programlarında bir diğer ziyaretini ise Mazıdağı ilçesine gerçekleştiren Vali Demirtaş, ilk olarak Mazıdağı Kaymakamlığını ziyaret ederek görevine yeni başlayan Kaymakam Mustafa Görmüş’e hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Göreve başlamasının ardından ilçede yapılan çalışmalarla ilgili brifing aldı.

Vali Demirtaş, Mimar Sinan İlkokulu alanı ve ilçenin istihdamına yönelik yapılması planlanan tekstil atölyesi için öngörülen arazide incelemelerde bulunduktan sonra ilçe merkezinde faaliyet gösteren makina ve torna işletmesini ziyareti edip yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Programlarına aldıkları ilçeleri ziyaret edip sahadaki çalışmaları yerinde incelediğini belirten Vali Demirtaş, “Vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın bize ilettiği sorun ve ihtiyaçları yerinde görerek hızla çözme gayreti içindeyiz. Tüm ilçelerimizde vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verecek yatırımları bir bir hayata geçiriyoruz. Yatırımları gerçekleştirirken kıymetli Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız ve diğer paydaşlarımızla koordineli bir şekilde hareket ediyoruz. Tüm yönleriyle sorunların çözüldüğü, kalkınmış bir Mardin oluşturmak için 7/24 çalışıyoruz. İlçelerimiz yapılan yatırımlarla ihya olacaktır.” dedi.