Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mevlit yemeği yerine muhtaçlara gıda dağıttılar

Kurulduğu günden beri insani

Kurulduğu günden beri insani yardım alanında daima sahada olan Mardin Umut Kervanı, Ekim ayında da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yetim, mağdur, muhtaç ve mültecilere yardımlarını sürdüren dernek, bir hayırseverin merhume anneleri adına mevlit yemeği yerine bağışladığı gıda kolilerini yetim ve muhtaçlara ulaştırdılar.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, “Allah’a hamd olsun, Mardin Umut Kervanı olarak Mardin’de hayırseverlerimizin iyiliklerini yetim ve muhtaçlara ulaştırmaya devam ediyoruz. Kurulduğumuz günden beri üstlendiğimiz misyon gereği veren el ile alan el arasında iyilik köprüsü görevi görmeye çaba gösteriyoruz, gayret ediyoruz. Bu çerçevede bize ulaşan bir hayırseverimiz merhume anneleri adına mevlit yemeği verme yerine gıda ihtiyacını gideremeyen 100 yetim ve muhtaç aileye gıda paketi ulaştırılmak üzere bağışta bulundu. Takdir edilecek ve hayırda yeni bir çığır sayılan bu bağıştan dolayı hayırseverimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

“İyilik köprüsü olarak 100 aileye gıda ulaştırdık”

Akman, iyilik köprüsü görevi görmeye devam ediyoruz diyerek, sözlerine şöyle devam etti. “Biz de üye ve gönüllülerimizle iyilik köprüsü görevini icra etmek üzere çalışma başlattık. Yapılan bağışla oluşturulan bir evin gıda bağlamında tüm ihtiyaçlarını karşılayan zengin gıda paketlerini yetim ve muhtaç ailelere ulaştırdık. Hayırseverimiz bu anlamda yüzlerce yetim ve muhtacın barındığı yüz eve umut ışığı oldular. Biz de Allah’ın izniyle hayırseverlerimiz, bize ulaştıkları müddetçe biz de onların iyiliklerini yetim ve muhtaçlara ulaştırma imkânı oluşturacağız.

“Hayırseverlere çağrıda bulunuyoruz”

Akman, hayırsevere teşekkür ederek ve hayırseverlere yaptığı çağrıyla sözlerine son verdi:

“Rabbim hayırseverimizden razı olsun, vefat eden merhumeye Allah rahmet etsin, mekânını cennet kılsın. Bununla birlikte gerek vatandaşlarımıza gerek hayırseverlerimize gelin siz de vefat eden yakınlarınız adına mevlit yemeği verme yerine bağışlarınızı bize ulaştırın; biz de bağışlarınızı yetim ve muhtaçlara gıda paketi olarak ulaştıralım.”