Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı

Mardin’de kutsal topraklara gidecek

Mardin’de kutsal topraklara gidecek 570 hacı adayı düzenlenen törenle kutsal topraklara uğurlandı.

Hac görevini yapmak için 2 kafile halinde kutsal topraklara gidecek 570 hacı adayı için Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı’nda uğurlama töreni düzenlendi. Hacı adayları, yola çıkmadan önce başta Türkiye olmak üzere tüm İslam coğrafyasının huzuru için dua etti.

Uğurlama töreninde konuşan Mardin İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, bu yıl 570 hacı adayının kutsal topraklara gideceğini belirterek, şöyle dedi:

“Mardin Havalimanı bugün tarihi günlerinden birini yaşıyor. Adeta yeniden dirilişi anımsatıyor. Mekke-Medine’ye gitme heyecanını yaşayan hacı adaylarının sevinçlerine ortak olmak için havaalanına akın etmiş durumdalar. Mardin ilimizden içlerinden Şanlıurfa ve Şırnak ilçesinden de hac grupları var. Toplamda 570 hacımızı uğurlamanın mutluluk ve huzurunu yaşıyoruz. Bu adaylar arasında hemen hemen 10 ila 15 yıl bu anı yaşamak için bekleyenler var. Allah hepsinden razı olsun, Rabbimin kabul edeceği şeklide hacdan dönmelerini niyaz ediyorum. Hacılarımız yaklaşık 30-35 gün kalacaklar. Bugün 3-4 kafilemiz Medine’ye hareke etti. Medine’de 4-5 gün kaldıktan sonra geri kalan 30 günlerini Kâbe’de görevlerini yapacaklar.”

Hacı adayları da büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirterek mukaddes topraklarda Türkiye başta olmak üzere tüm İslam coğrafyasının huzuru için dua edeceklerini dile getirdi.

Mehmet Salih KESKİN/MARDİN