Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de depremzedeler için 1.3 milyon TL nakdi yardım yapıldı

MARDİN’in Kızıltepe ilçesinde, çeşitli

MARDİN’in Kızıltepe ilçesinde, çeşitli illerden gelen depremzedeler için ayni yardımların dışında 1.3 milyon nakdi yardım toplandığı açıklandı.

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6’lık depremlerden etkilenerek Mardin’in Kızıltepe ilçesine yerleşen depremzedelere yardımlar sürüyor. İlçeden afet bölgesine 276 TIR, 21 kamyon, 15 minibüs, 2 kamyonet insani yardımın yanında belediyeye ait iş makinaları sevk edildi.

Aynı yardımların yanında ilçeye yerleşen depremzedeler için Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın hesabına 1.3 milyon nakdi yardım yaptı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kaymakam Fatih Cıdıroğlu, devlet olarak her zaman vatandaşın yanında olduklarını söyledi. Cıdıroğlu, “Ülke olarak büyük bir felaket yaşadık. Bu süreci hep birlikte el ele vererek güçlü bir şekilde aşacağız. İlçemiz depremzede kardeşlerine en iyi şekilde sahip çıktı. Nakdi yardımın yanı sıra yapılan giyim, gıda gibi ayni yardımlarımızda devam ediyor. Her akşam yaptığımız ziyaretler ile depremzede ailelerimizi ziyaret edip ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.