Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fatma Arık’tan Gümüş Madalya

Romanya’nın Craiova kentinde 18-19

Romanya’nın Craiova kentinde 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılan Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonasında 3000 metrede yarışan Mardin Atletizm Spor Kulübü sporcusu Milli atletimiz Fatma Arık yarışmayı 2.tamamlayarak Ülkemize Gümüş madalya kazandırdı.

Fatma Arık, başarısı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Romanya’nın Craiova kentinde yapılan Milli takım yarışmasında 3000 metreyi 9.33.10 derecesiyle 2. olarak bitirdim çok mutluyum Ülkeme ve Mardin ilimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Fatma Arık, Mardin’de 11 Haziran’da düzenlenen Uluslararası ABBARA yarışını kazanarak önemli bir organizasyonda yarışmayı 1. tamamlamıştı.

Fatma Arık, Mardin Atletizm Spor Kulübünün desteğiyle bu başarıya ulaştığını dile getirerek Kulüp Başkanımız Sayın Mehmet Münir Cura’ya teşekkür ederim” dedi.

Arık, “Hedefim; Ülkemi ve Mardin ilimizi Olimpiyatlarda temsil ederek daha büyük başarılara imza atmak istiyorum” sözlerini ekledi.

Mardin Atletizm Spor Kulübü başkanı Mehmet Münir Cura da, “Fatma Arık’ın başarısı bizleri mutlu etti. Fatma Arık Milli takım seçmelerinde Türkiye Şampiyonu olduktan sonra bu yıl Milli takıma davet edildi. Millî atletimiz Fatma Arık’ın Balkan Şampiyonasında elde ettiği başarı Ülkemizin ve Mardin ilimizin başarısı oldu. Mardin Atletizm Spor Kulübümüz her zaman sporcuların yanında olarak destek vermeye devam etmekteyiz” dedi.