Son Dakika Haberler

Mardin’in vaka ve aşı durumu

Mardin’in vaka ve aşı durumu
Okunma : 34 views Yorum Yap

Mardin’de aşı yaptıranların yüzdesi yükselmeye devam ederken bugün açıklanan vaka haritasında Mardin 100 binde 352,16 oranının 287,58 oranı ile vaka düşüşü yaşayan iller arasında yer aldı.

21-28 Ağustos tarihleri arasında yaşanan vaka oranlarının yer aldığı haftalık Covid-19 vaka haritası, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Açıklanan son verilere göre Mardin’de Covid-19 vaka sayısı 100 bin kişide 287,58 oranında.

Mardin’de aşı yüzdesi 58,6’dan yüzde 63,7’ye yükseldi. Ancak en düşük aşı yaptıran iller arasında 4. Sıradaki yerini ve turuncu rengi koruduğu görülmekte.

Yüzde 75 aşı yaptırma oranıyla mavi renkte yer alan ilk 10 il;  Muğla, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Amasya, Aydın, Yalova ve Antalya oldu.

En az aşı yaptıran 10 riskli il ise şu şekilde; Şanlıurfa, Gümüşhane, Diyarbakır, Mardin, Muş, Bingöl, Batman, Bitlis, Bayburt ve Siirt olarak sıralandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “21-27 Ağustos arasında, 100.000 kişi içinde BİR HAFTALIK TOPLAM yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz.” Açıklamasında bulunan Bakan Koca son bir haftada vaka sayısı yükselen 10 ili de paylaşarak, “21-27 Ağustos arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre EN ÇOK ARTAN 10 İLİMİZ: Rize, Bayburt, Nevşehir, Kayseri, Kilis, Trabzon, Aksaray, Gaziantep, Bolu, Tokat. Bu illerden birindeyseniz şu günlerde daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Kurallar çok gerekli.” uyarısında bulundu.

Bursa geneli bidon alım satımı. Lcw is ilanları ankara. Fiyata göre sırala : düşükten yükseğe.