Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de “Uluslararası Uçurtma Festivali” başladı

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Mardin Müzesi ve Artuklu Üniversitesi ev sahipliğinde, kentin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması adına başlatılan ve bu sene dördüncüsü düzenlenen Mardin Uluslararası Uçurtma Festivali, tarihi Mardin Kalesinde uçurtmaların uçurulması ile start verildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın katılımlarıyla, tarihi Kasımiye Medresesinde çocuk ve vatandaşlarla uçurtma uçurdu.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen’in katılımlarıyla, festivalin açılışı yapıldı.

Hanımefendi Demirtaş, stantları tek tek gezerek bayanlara başarılar diledi ve daha sonra down sendromlu çocuklarla uçurtma uçurdu.  Alanda yapılan Hariri, festivale katılan vatandaşlara ikram edildi.

Cumhuriyet Meydanında STK, Kadın Kooperatifleri, Halk Eğitim Merkezi stantlarının açılması ve alanda canlı müzik ile devam etti. Vatandaşlar canlı müzik eşliğinde halaylar çekti gönüllerince eğlendi. Uçurtmaları ücretsiz alan çocuk ve velilileri alanda ve Mardin Müzesinde uçurdu.

Baywin güncel giriş.