Son Dakika Haberler

MANŞET: Hayata yeniden dokunmak istiyor

MANŞET: Hayata yeniden dokunmak istiyor
Okunma : 40 views Yorum Yap

 

Elektrik akımına kapılması sonucu bacağını ve iki kolunu kaybeden Cuma Yıldız, hayata tutunmak için protez desteği bekliyor.

Kızıltepe Şahkulubey Mahallesinde kiralık bir evde yaşayan 30 yaşındaki Cuma Yıldız, 4 sene önce damda su gider borusunu değiştirmek isterken elektrik akımını kapıldı. Bir kız çocuğu babası olan Yıldız, kazada sol bacağını ve her iki kolunu kaybetti.

Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Salih Keskin’e konuşan Yıldız, kazada iç organlarının da zarar gördüğünü, kaldırıldığı hastanede 3 ay yoğun bakımda kaldığını ve 12 ameliyat geçirdiğini söyledi.

Yaşadığı mağduriyetin bir nebze olsun giderilmesi için protez bacak ve kollara ihtiyaç duyduğunu ifade eden Yıldız, maddi durumu düşük olduğu için Mardin Valiliğinden aldığı izinle bağış toplamaya başladığını aktardı.

Yıldız, “Maddi durumum olmadığı için protezlerimi yapamıyorum. Maliyeti çok yüksek, bu yüzden valilik izniyle sosyal medyada bir kampanya başlatmıştık. Yardım bekliyorum. Allah yardımda bulunan ve bulunacak herkesten razı olsun” dedi.

Tek isteğinin kızının elini tutup yürüyebilmek olduğunu aktaran Yıldız, “Yemeğim, suyum ve diğer bütün ihtiyaçlarım eşim tarafından gideriliyor. Kendi ihtiyacımı kendim göremiyorum. Tekrar yürümek istiyorum, kızımın elinden tutmak istiyorum. Kendi ihtiyaçlarımı kendim karşılamak istiyorum. Kiralık evde kalıyorum, 7 yaşında bir kızım var. Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum. Gerçekten çok zor bir durumdayım. İnsanın elinin, kolunun ve ayaklarının olmayışı çok zor… Yaklaşık 4 senedir ev hapsi yaşıyorum, bir yere gidemiyorum, tel başıma bir bardak su bile içemiyorum. Bir yerim kaşındığı zaman çok zorlanıyorum, sıkıntı çekiyorum. Allah kimsenin başına getirmesin. Yardımda bulunmak isteyenler Ziraat Bankası’nda adıma açılan TR 510001000451642281655004 numaralı ibana para yatırabilirler. Tekrar yardımda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Why expedition cruises are a trend we love (and you will, too). Goedkope last minute albufeira sunweb – de beste deals voor jou. Windsor gardens caravan park, adelaide australia 2023 | tours to go.