Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremin yıldönümünde anma programı

Mardin’de 6 Şubat 2023’te

Mardin’de 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremlerde yaşamını yitirenler için anma programı düzenlendi.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde koordinatör vali olarak atanan Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, deprem günü giydiği kıyafetleri giydi. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Akkoyun, devletin çok hızlı refleks göstererek bölgede önemli çalışmaların yapıldığına işaret ederek şöyle dedi:

“Bütün kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız, her yaştan vatandaşımızın canla başla mücadele ettiği zor günlerde devletimiz, ivedilikle depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkânlarını seferber etmiştir. Depremzedelere destek olmak adına, Mardin’de bulunan KYK yurtlarımız, 6 bin 678 vatandaşımıza ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca, ilimizde misafir ettiğimiz depremden etkilenen 3 bin 507 hane için toplam 36 milyon 920 bin lira kaynak aktarılarak, ihtiyaçlarının karşılanması sağlanmıştır. Mardin’imize gelen 8 bin 850 depremzede ailemize, gıda giyim, konaklama ve ulaşım desteği sağlanmış. Ayrıca, 5 bin 564 gıda ve hijyen kolisi yardımında bulunulmuştur. Mardin’imizde depremden etkilenen 62 hemşerimize konteyner tahsis edilmiştir.”

Programa, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Dener, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz ve kurum amirleri katıldı.