Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de cezaevi için kitap bağışı kampanyası başlatıldı

Mardin’deki ceza infaz kurumlarındaki

Mardin’deki ceza infaz kurumlarındaki kütüphanelerin zenginleştirilmesi için “Kitap İyileştirir” sloganıyla kitap bağış kampanyası başlatıldı.

Adalet Bakanlığı ile Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında ceza infaz kurumlarının kütüphaneleri için kitap bağışı kampanyası başlatıldı. “Kitap İyileştirir” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, Mardin Adliyesi ile bir AVM’de stantlar kuruldu.

15 Şubat tarihine kadar devam edecek kampanya kapsamında vatandaşlar kitap bağışlayarak destek olabilecek.

Standın açılışına Mardin E Tipi CİK Cumhuriyet Savcısı Enes Kürkçü, cezaevi Müdürü Mehmet Aslan, İdare Memuru Onur Barin, cezaevi Öğretmeni Gülşah Özer ve adliye personeli katıldı.

Hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmaları, kütüphaneleri etkin olarak kullanabilmeleri ve daha fazla kitaba erişim sağlayabilmeleri amacıyla hazırlanan “Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı İş Birliği Protokolü” 24 Ekim 2019 tarihinde imzalanmıştı. Bu Protokol ile birlikte, hükümlü/tutuklular halk kütüphanelerindeki 17 milyon yayına erişim imkânına kavuşmuştur. Hükümlü ve tutuklular tarafından yeni ve güncel yayınlara ulaşmaları için 2021 yılında ‘Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası’ düzenlenmişti ve 256.376 kitap toplanmıştır. Yayınevleri ve vatandaşların yoğun talebi üzerine yeniden kitap bağış kampanyasının yapılması kararlaştırılmıştı.