Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de  ‘Asayiş ve Güvenlik’ toplantısı

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, ‘Asayiş ve Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’nda, Mayıs ayı içerisinde 226 terör, asayiş ve narkotik operasyonun düzenlendiğini açıkladı.

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun,

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu’nun da katılımıyla, valilikte ‘Asayiş ve Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’ düzenledi. Toplantıda konuşan Vali Akkoyun, emniyet ve jandarma teşkilatını özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti. Asayiş ve güvenlik verilerini gözden geçirerek, suç oranlarını azaltmayı ve huzur ortamını sağlayarak halkın yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflediklerini ifade eden Akkoyun, Mardin’i vatanın en huzurlu şehirlerinden biri yapmakta kararlı olduklarını söyledi.

Vali Tuncay Akkoyun, “Mayıs ayında Mardin’de, bölücü terör örgütü PKK ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine yönelik toplam 20 operasyon düzenlenmiştir. Bu operasyonlar sonucunda gözaltına alınan 58 kişiden 12’si tutuklanmıştır. Terörle birlikte Organize Suç Çetelerine yönelik operasyonlarımız da kararlılıkla devam ediyor. Bu kapsamda ilimizde 16 operasyon düzenlenmiş, 25 kişi hakkında işlem yapılmıştır. İlimiz genelinde yapılan terör, asayiş, organize suçlar ile huzur ve güven uygulamalarında; 3 adet uzun namlulu silah, 5 adet ruhsatsız av tüfeği, 71 adet ruhsatsız tabanca ve 830 muhtelif mühimmat ele geçirilmiştir. Sınırı geçmeye teşebbüs eden 16 şahıs sınırda görev yapan birliklerimiz tarafından yakalanarak kolluk kuvvetlerimize teslim edilmiştir. Narkotik suçlarla mücadele kapsamında ilimizde Mayıs ayı içerisinde toplamda 115 operasyon düzenlenmiş, Operasyonlar kapsamında 17 kişi gözaltına alınmış, 10 kişi de tutuklanmıştır. Yine kaçakçılıkla mücadelede ve huzur operasyonları kapsamında ilimizde Mayıs ayı içerisinde 75 operasyon düzenlenmiştir. Bu operasyonlar kapsamında 170 kişi hakkında işlem yapılarak 5 kişi gözaltına alınmış olup 2 kişi tutuklanmıştır. Huzur ve güven uygulamaları kapsamında aranan 381 kişi ilimizde güvenlik güçlerimiz tarafından yakalanmıştır.” dedi.