Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ramazan’da 6 bin 752 aileye umut oldular

Yıl boyu insani yardım

Yıl boyu insani yardım faaliyetlerini sürdüren Mardin Umut Kervanı, Ramazan ayında 6 Bin 752 aileye insani yardım ulaştırarak binlerce aileye umut oldular.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı başkanı Fatih Akman, Ramazan’ın maneviyatıyla gelip bereketiyle gittiğini üye ve gönüllüleriyle gece gündüz koşturmak suretiyle 6 bin 752 kişi veya aileye toplamda 1 Milyon 183 Bin 773 TL ayni ve nakdi insani yardımı ulaştırdıklarını belirtti.

Açıklamasını devam eden Akman, yaklaşık olarak 2 bin aileye  407 Bin 350 TL değerinde gıda paketi ulaştırdıklarını, yaklaşık olarak 2 bin aileye de 320 Bin TL değerinde giyim paketi olarak ferace ve bayramlık ulaştırdıklarını, 1500 aileye 45 Bin TL değerinde iftar yemeği verdiklerini, suya hasret coğrafyalarda 47 Bin 500 TL değerinde 6 su kuyusunun açılmasına vesile olduklarını, 680 çocuğa 34 Bin değerinde bayram harçlığı, 300 aileye de 10 Bin 638 TL değerinde bayram şekeri, yaklaşık Bin kişiye de 208 Bin TL değerinde nakdi yardımı 500 aileye de 106 Bin 225 TL kırmızı et paketlerini ulaştırdıklarını belirtti.

Akman, “Ramazan ayını cömertlikleriyle katkı ve destekleriyle gecesi gündüzü ile dolu dolu geçirmemize vesile olan hayırseverlerimize, ağabeylerimize, abla, bacı ve kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Rabbim bağışladıkları her bir kuruşu ayrı ayrı onlar için cennet diye yazsın. Ayrıca insani yardımın mutfağında gece gündüz çalışan, koşan, koşturan; emek, çaba ve gayret ortaya koyan üye ve gönüllülerimize de teşekkür ediyoruz, Rabbim onlardan ve çalışmaları duyurmamıza vesile olan sizlerden de razı olsun” diyerek, hayırseverlere, üyelere, gönüllülere ve basına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.