Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin Umut Kervanı, Kasım ayında da yüzlerce kişinin umudu oldu

Kasım Ayında 2 su

Kasım Ayında 2 su kuyusu ve 9 katarakt ameliyatı ile birlikte toplamda 895 aile veya kişiye 139 bin TL değerinde faaliyet gerçekleştiren Mardin Umut Kervanı, İnsani yardım çalışmaları kasım ayı faaliyetlerini kamuoyuyla paylaştı.

İnsani yardım alanında yetim ve muhtaçlara umut olmaya çalışan Mardin Umut Kervanı Kasım ayında da faaliyetlerine devam etti.

Bu kapsamda Kasım ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaşan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu üyesi Abdurrahim Özgün, Mardin Umut Kervanı olarak insani yardım çalışmalarında hız kesmeden çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Bu çerçevede toplamda 139 bin TL değerindeki ayni ve nakdi yardımı 895 aile veya kişiye ulaştırdıklarını belirtti.

Özgün, “Kasım ayında hayırsever kardeşlerimizin bize ulaştırdıkları bağışları Mardin Umut Kervanı olarak ‘Bir Bot Bir Mont Projesi’ çerçevesinde 375 aileye 56 bin 250 TL değerinde bot ve mont ulaştırıldı. Bunlardan 75 âdeti Ortaköy Umut Kervanı aracılığıyla hayırsever iş adamı Ziver Akdemir’in sponsorluğuyla gerçekleştirildi. Yine Hayırsever iş adamı Yusuf Dündar’ın sponsorluğuyla 50 kişiye bot ve mont ulaştırılırken 200 aileye de 50 bin TL değerinde gıda ulaştırıldı. Bu arada hayırseverimizin yetim ve muhtaçlara gıda ulaştırma yönündeki bağışı sürüyor. Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla yurt dışında toplamda 32 bin 950 TL değerinde şu faaliyetler gerçekleştirildi.  Afganistan’da 100 aileye ekmek paketi ulaştırıldı. 100 kişi veya aileye Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Bangladeş ve Nepal’de 2 su kuyusu açıldı. Vekâlet usulüyle 4 adak/sadaka kurban kesildi. 1 aileye süt keçisi ulaştırıldı. 100 kişi mevlit yemeği verildi. Mescidi Aksa Mescit Yapımına katkıda bulunuldu. 9 kişinin de katarakt ameliyatının gerçekleştirilmesinde sponsor olundu.” dedi.

Özgün, son olarak, “Rabbim katkısı olan hayırseverlerimizden ve faaliyetlerin mutfağında ter döken üye ve gönüllülerimizden razı olsun.” dedi.