Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardinli ünlü aşçıdan takdire şayan hareket: Tüm organlarını bağışladı

Hikmet Kebap Salonu sahibi

Hikmet Kebap Salonu sahibi ünlü aşçı Hikmet Ölçer, Mardin İl Sağlık Müdürlüğünün fuar alanında kurduğu standı ziyaret ederek tüm organlarını bağışladı.

Böbrek, karaciğer, kalp, pankreas, akciğer… Ülkemizde halen binlerce kişi her an bulunmasını umut ettikleri organla hayata tutunmanın hayalini kuruyor.

Ancak ülkemizde özellikle de bazı yanlış bilgiler nedeniyle yeterli organ bağışı gerçekleştirilemezken, Mardinli ünlü aşçıdan takdire şayan bir hareket geldi.

Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneğinin başkanlığını da yapan Hikmet Ölçer, bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda kurulan İl Sağlık Müdürlüğünün standını ziyaret ederek tüm organlarını bağışladı. ,

Organ bağışının hayat kurtardığına değinen Ölçer, “Organ bağışının önemini çok iyi biliyorum. Bağışın yeni bir can ve yeni bir umut olduğu bilinci toplumun geneline yayılmalı. Bir kişiye can vermek, onun hayata tutunmasını sağlamak güzel bir duygu. Umarım organ bağışı bekleyen tüm hastalar sağlıklarına kavuşur.” ifadelerini kullandı.