Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Özcoşar basın mensuplarıyla bir araya geldi

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama programı gerçekleştirildi.

Program kapsamında Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Mardin’de görev yapan basın kuruluşlarının temsilcileriyle kampüste buluştu.

Kutlama programına ilimizde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın kuruluşlarınınım temsilcileri katıldı.

Rektör Özcoşar: Mardin’in Ulusal/Uluslararası Tanınırlığında Mardin Basınının Katkısı Var

Mardin Basınının ruhu, birikimi, işlevselliği ve donanımıyla Mardin için bir şans olduğunu belirten Özcoşar, Kadim Şehrimizin ulusal ve uluslararası alanda önemli bir yerde bulunmasında Mardin Basınının önemli katkısı olduğunu ifade etti.

Mardin’in tarih ve sosyal dokusuna uygun olarak Mardin Artuklu Üniversitesi’nin bir Sosyal Bilimler Üniversitesi kimliğiyle yola çıktığını anlatan Rektör Özcoşar, şehrin ve bölgenin içinde barındırdığı bütün değerleri gün yüzüne çıkararak gelişmesine katkı sunan Mardin Artuklu Üniversitesinin oluşturduğu 5T (Tıp, Turizm, Tarım, Ticaret, Tasarım) Vizyonuyla şehrin gelişimine ivme kazandırdığını kaydetti.

Ahlak, Bilgi, Üretim

Öğrencilerinin okuduğu bölüm ne olursa olsun bölümünden başarıyla mezun olmanın yanında çok yönlü gelişmiş, sosyal yönü zengin, her manada donanımlı, ahlak bilgi ve üretimiyle geleceğe güvenle yürüyecek nesiller yetiştirmek idealiyle çalıştıklarını gazetecilere anlatan Rektör Özcoşar, Ahlak Bilgi Üretim anlayışıyla çok yönlü ve insan odaklı çalışmalarını yürüttüklerini ve Mardin Artuklu Üniversitesi olarak zihinlerimizi işgal eden klasik tabuları yıkıp gerçeklerin peşinde kadim bilim geleneğimizden beslenerek yeni bir akademi zihin inşa etmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Özcoşar, Mardin Artuklu Üniversitesinde bütün farklılıkların üstünde bir üniversitelilik kimliğinin oluştuğunu sözlerine ekledi.

Basın kuruluşu temsilcilerine üniversite çalışmaları hakkında da bilgiler veren Rektör, Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,  haberleriyle çalışmalarını görünür hale getiren basın temsilcilerimize çok teşekkür etti.

Programın sonunda Gazetecilere kampüsü gezdiren Rektör Özcoşar, kampüste inşa edilen yeni alanları da tanıttı.