Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin 1969 Spor Kulüp Başkanı Aşar: Mardin’e tesis ve stadyum kazandırılmalı

Mardin 1969 Spor Kulüp

Mardin 1969 Spor Kulüp Başkanı Rıdvan Aşar ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Erganispor maçı öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Aşar, Mardin’e seçime kadar tesis ve modern bir stadyumun kazandırılması gerektiğini söyledi.

Basın mensuplarıyla kulüp binasında yapılan toplantıya Kulüp Başkanı Rıdvan, Başkan Yardımcısı Rıdvan Aktürk ve Sayman Necmeddin Nas katıldı. Rıdvan Aşar, yönetime geldikleri günden beri Mardin 1969 Spor menfaatleri doğrultusunda gecelerini gündüzlerine kattıklarını söyledi.

İş insanlarıyla, taraftarıyla, siyasetçiler ile bürokratlar ile takıma sahip çıkılması gerektiğini belirten Aşar, güçlü bir lobiyle her platformda takıma sahip çıkılması gerektiğini aktardı.

Ligin ilk devresini de değerlendiren Aşar, ilk devrede hakem hataları yüzünden  istedikleri sonuçlar alınmamasına rağmen ligi  iyi bir yerde kapatacaklarını vurguladı. Aşar, Mardin 1969 Spor’un hakkının profesyonel lig olduğunu kaydetti. Başkan Aşar, şehir olarak kenetlenerek bunu başaracaklarına inancının tam olduğunu söyledi.

Kurumsallaşmak için stadyum ve tesisin olması gerektiğini anlatan Rıdvan Aşar, “Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumu 1970’li yıllarda hizmet veren bir stadyumdu. Artık birçok şehirde yeni ve modern stadyumlar ve spor kompleksleri yapıldı. Biz de kalıcı başarılar yakalamak, daha çok gencimizi spora kazandırmak, Mardin 1969 Spor’umuzu profesyonel liglere çıkartmak istiyorsak acilen tesisleşmeye gitmeliyiz. Acilen bakanlık tarafından stadyumunun ve tesisimizin yapılması gerekiyor. Buradan milletvekillerine sesleniyorum; Biz bu stadyum ve tesisi seçime kadar kazandırmalıyız. Aksi takdirde seçimden sonra stadyum ve tesis yapılamaz. Maalesef yeni stadı olmayan, spor kompleksi, tesisi olmayan tek büyükşehir Mardin’dir. Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır gibi komşu illerimize bakıyoruz buralarda tesis ve stadyumlara bakıyoruz bizim ne eksiğimiz var bu şehirlerden. Maalesef Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş haricinde kimseden destek göremiyoruz. Güçlü bir lobiyle şehrimize bunları kazandırmalıyız.” diye konuştu.

Basın mensuplarından da destek beklediklerini vurgulayan Aşar, “Mardin 1969 Spor’un sesi olmanızı istiyoruz. Her maçımızda basın mensuplarımız da sahada olduğu zaman hakemler daha adil kararlar verecektir. Çünkü basının olduğu yerde her şey kayıt altına alınıyor. Basının olduğu yerde hakemler sahada istediği gibi keyfi kararlar vermeye çekinir.” şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Rıdvan Aktürk ve Sayman Necmeddin Nas da kapılarının her zaman basın mensuplarına açık olduğunu söyleyerek, birlikte Mardin 1969 Spor’u üst liglere taşımak için çalıştıklarını söylediler.

Toplantı yapılan soru ve cevaplardan sonra son buldu.