Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepeli çocuklar kurslarda futbol eğitimi alıyor

Kızıltepe Belediyesi, 6-14 yaş

Kızıltepe Belediyesi, 6-14 yaş grubu çocuklara ücretsiz futbol kursu veriyor. Şu ana kadar 520 çocuğa eğitim verildi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilatı’nın katkılarıyla ilçenin Sanayi, Turgut Özal, Mezopotamya, Atatürk, Şahkulubey mahallelerinde yapılan spor tesislerinde devam eden kurslarda eğitimler uzman antrenörler tarafından veriliyor.

Kurslarda 11 antrenör eğitim veriyor. Eğitime katılan 6-14 yaş arası çocuklar yaş gruplarına ayırılarak eğitim alıyor. Çocuklar hem boş zamanlarını değerlendiriyor hem de yeşil sahalarda top koşturarak futbol becerilerini geliştiriyor.

Çocukların sosyal ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen kurslar, hafta içi 5 gün veriliyor. Kurslara katılan çocuklara idmanlarda kullanacağı formaları da Kızıltepe Belediyesi hediye ediyor.

Sporun çocukları sokağın olumsuzluklarından uzak tuttuğunu belirten Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, “Bir taraftan ilçemizi spor tesislerimizle donatırken bir taraftan da çocuklarımız için çeşitli spor dallarında ücretsiz kurslar düzenliyoruz. Futbol kursumuzda çocuklarımız hem zamanını en iyi şekilde değerlendiriyorlar hem de futbolu uzman antrenörlerden öğreniyorlar.” dedi.

Beden eğitimi öğretmeni ve Kızıltepe Belediyesi Spor Koordinatörü Tahsin Karaalp, şu ana kadar 5 mahallede 520 çocuğa eğitim verdiklerini söyledi.

Futbol eğitimi alan çocuklar da kursa katıldıkları için mutlu olduklarını dile getirerek, okuldan sonra boş zamanlarını kursta değerlendirdiklerini ifade ettiler.