Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’den 224 TIR afet bölgelerine gönderildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinden afet

Mardin’in Kızıltepe ilçesinden afet bölgelerine 224 TIR insani yardım malzemeleri gönderildi.

Mardin Valiliği öncülüğünde Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediyesince yürütülen yardım toplama faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda afet bölgesine 224 TIR, 21 adet kamyon, 15 adet transit minibüs, 2 adet kamyonet ve belediye tarafından sayısız şahsi araç yönlendirmesi yapıldı.

Deprem bölgesine gönderdiğimiz iş makineleri de ekiplerin desteğiyle arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. İlçe otogarına kurulan afet koordinasyon merkezi de gece-gündüz aktif olarak çalışmalarını yürütüyor. Toplanan yardımlar, AFAD koordinesinde deprem bölgesine ulaştırılarak depremzede vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor.

“Afet bölgesine ilçemizden, ülkemizden ve dünyadan yardımlar ulaşmaya devam ediyor” diyen Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, “Alandan aldığımız bilgiler şuan gelen yardımların fazlalığına dair. Lütfen Yardım etmek istiyorsanız israf olmaması adına yardımlarınızı otogardaki depolarımız teslim edin. Biz de ilçemize gelen depremzedelere ve ileride lazım olduğunda deprem alanlarına ulaştıralım. Tekrardan yardımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.