Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de “Yeşilay Bisiklet Turu” renkli görüntülere sahne oldu

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, 10.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, 10. Yeşilay Bisiklet Turu kapsamında pedallar bağımlılıktan uzak nesiller için çevrildi.

Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasında aynı gün düzenlenen geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, Kızıltepe ilçemizde de düzenlendi.

Bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık yaratmak hedefiyle düzenlenen Yeşilay Bisiklet Turu’na Kızıltepe Halı Caddesinden başladı.

Etkinliğe Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Vali Yardımcısı Gürsel Tekin, Kızıltepe Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Mavidemir, Yeşilay Şube İl Başkanı Abdullah Songur ve amatör ve profesyonel sporcular katıldı.

Hüseyin Çam, sporcularla birlikte sağlıklı bir yaşam için pedal çevirdi. Halı Caddesinden başlayan bisiklet turu belediye önünde son buldu.

“Farkındalık amaçlı düzenlenen bu etkinlikte yer almaktan mutluyuz diyen” Çam: “Kızıltepe’de, Mardin merkezde de ciddi anlamda bir katılım var.  Bu bağlamda bütün katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Amacımız burada bir farkındalık oluşturabilmek. Özellikle sağlıklı yaşamla ilgili çağımızın en büyük problemi obezite. Toplumumuz da obeziteye doğru gidiyor. Bizler de buna dikkat çekelim diye toplandık. Burada gençlerimiz, küçük çocuklarımız, yaşlılarımız velhasıl herkes sağlık için pedal çevirecekler” dedi.