Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de depremzedelere bağış için cami cemaati sıraya girdi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, camilerinde

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, camilerinde depremzedeler için dualar okundu, gıyabi cenaze namazı kılındı, bağış toplandı.

Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinde yaraların sarılması için birçok kurum ve STK’den çeşitli kalemlerde yardımlar toplayıp deprem bölgesine ulaştırma çabası devam ederken Diyanet işleri başkanlığı da Cuma namazından sonra depremzedeler için yardım topladı. Vatandaşlar başlatılan yardıma büyük bir destek verdi.

6 Şubat 2023 Pazar sabahı Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 ve Pazartesi günü öğleden sonra Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde meydana gelen 7.6 şiddetindeki depremlerde yıkılan 10 şehirdeki depremzedeler için Cuma namazından sonra gönüllü bağış toplandı. Kızıltepeliler yardım için sıraya girerek uzun kuyruklar oluşturdu.

Yaşanan şiddetli depremde 10 ilde büyük can kaybı yaşanırken evleri yıkılan ve açıkta kalan depremzedeler için yardımlar sürüyor. Depremden sonraki ilk Cuma namazında depremin konusunun işlendiği Cuma hutbesinde eller dua için semaya açıldı. Cuma namazından sonra gıyabi cenaze namazı kılan cemaat camiden çıkarken depremzedeler için para bağışında bulunmak için sıraya girerek yardım elini uzattı.