Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi günde 1100 hastaya hizmet veriyor

Mardin Ağız ve Diş

Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, yenilenen hekim kadrosuyla hizmet vermeye devam ediyor.

Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, çevre ilçelerden ve il dışından da birçok hastayı kabul ederek bölgeye hitap etmeye başladı. Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde günlük 1100 hastaya hizmet veriliyor.

Merkeze diş tedavileri için Mardin merkezden, köylerinden, Mardin’in tüm ilçelerinden, Şırnak’ın yakın ilçelerinden, Viranşehir ve Ceylanpınar ilçe merkezlerinden ve köylerinden başvuruda bulunuyorlar.

Talepleri karşılamak için merkeze 3 uzman diş hekimi daha eklenerek toplam 41 hekim ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, “Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde Restoratif Diş tedavisi Uzmanı, Protetik Diş Tedavisi Uzmanı ve Pedodonti (Çocuk Diş Uzmanı) Uzmanı ile 38 Pratisyen Diş Hekimi olmak üzere toplamda 41 Hekim ve 136 personel ile halkımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Merkezimizde 2 adet Panoramik ve 2 adet Priapikal Röntgen Cihazı, 1 adet Ameliyathane ve 1 adet Laboratuvarla 7/24 vatandaşlarımıza kesintisiz bir şekilde hizmet verilmektedir. Ayrıca Genel anestezi altında engelli vatandaşlarımıza ve çocuk hastalarımıza uygun diş tedavileri uygulanmaktadır. Evde Sağlık Birimimiz, merkezimize ulaşım güçlüğü yaşayan vatandaşlarımıza gerekli hizmeti sağlamaktadırlar. İlimizde şu anda Nusaybin’de 30 ünitelik ve Midyat’ta 20 ünitelik ADSM inşaatı devam etmekte olup 2024 yılında inşaatı tamamlanıp halkımızın hizmetinde olacaktır.” dedi.