Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kavurucu sıcaklar yaşamı olumsuz etkiliyor

Mardin’de 50 dereceyi bulan

Mardin’de 50 dereceyi bulan sıcaklar vatandaşı bunaltırken bazı toplu taşıma aracı sürücüleri, klimanın yeterince soğutmaması üzerine kapıları açık bir şekilde yolcu taşıdığı görüldü.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Mardin’in Nusaybin ilçesinde 46, Kızıltepe ilçesinde de 45 derece olarak ölçüldü. Durum böyle olunca Mardin’in en kalabalık meydanların biri olan Cumhuriyet Meydanı aşırı sıcak hava sebebiyle adeta sessizliğe büründü.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla bazı toplu taşıma aracı sürücüleri, klimanın yeterince soğutmaması üzerine farklı yöntemlere başvuruyor. Bazı toplu taşıma sürücüleri, yasak ve tehlikeli olmasına rağmen kapıları açık bir şekilde yolcu taşıdığı görüldü.

Vatandaşlardan Zekeriya Güler, Mardin’in turizm kenti olduğunu ve sıcaklardan olumsuz etkilediğini söyledi. 50 dereceyi bulan sıcaklardan dolayı kente gelen misafirlerin sayısında bir azalma olduğunu belirten Güler, İl merkezinin ilçelere göre daha serin olduğunu, ancak yine de havadan çok sıcak olduğunu söyledi.

Adapazarı’ndan Mardin’i gezmeye gelen öğretmen Halil Yıldız, ailesiyle birlikte tatile Mardin’e geldiğini, kentin çok güzel olduğunu, fakat havanın çok sıcak olduğunu dile getirdi. Mardin’i daha önce kitaplardan okuduğunu, TV’lerde gördüğünü belirten Yıldız, bu kez gelip kendi güzüyle görmek istediğini ve Mardin’e geldiğini ve çok beğendiğini, herkese Mardin’e gelip gezip görmeye davet etti.