Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hüseyin Hoca’dan acı haber

Hakkında haksız yere soruşturma

Hakkında haksız yere soruşturma açılan ve açılan soruşturmanın neticesinde idarecilik yetkisi alınan Mardin’in sevilen eğitimcisi Mardin İl Milli Eğitim eski Müdür Yardımcısı Hüseyin Akdağ’dan acı haber geldi.

Kızıltepe İlçesine bağlı Fındıktepe Köyünde aracında baygın halde bulunan Hüseyin Akdağ, kaldırıldığı Mardin Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahaleden sonra Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisine sevk edilmişti. Mardin’de eğitim camiasının sevilen simalarından Hüseyin Akdağ, yaşama tutunma mücadelesini kaybetti.

Mardin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken kurum içinde yapılan iş ve işlemlerle ilgili talep edilen soruşturma kapsamına haksız yere dâhil edilerek, soruşturma dosyasına ismi eklenen Mardin’de eğitim camiasının sevilen isimlerinden Hüseyin Akdağ, kendisine takınılan haksız tutuma daha fazla dayanamayarak, yaşadığı ruhi bunalımın getirdiği rahatsızlıkla hastaneye kaldırıldı. Yakınları tarafından önce Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesine, oradan da Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Sevilen eğitimci Hüseyin Akdağ, yaşama daha fazla tutunamayarak gece saatlerinde vefat etti.

Önceki gün yaklaşık 5 saat süren zorlu bir ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesi yaşam destek makinasına bağlı olarak tedavisine devam edilen Mardin’de Eğitim Camiasının Beyefendisi olarak tanınan Hüseyin Akdağ’dan acı haber biraz önce geldi.

HAKSIZ YERE HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

Hatırlanacağı üzere bir önceki dönem İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Polat döneminde Mardin’de daha önce yapılan iş ve işlemlerde imzası olmamasına rağmen Hüseyin Akdağ’la ilgili soruşturma açılmış ve İl Milli eğitim Müdür yardımcılığı görevinden alınmasına vesile olmuştu.

Aynı soruşturma dosyasında haksız yere ismi geçirilen Siraç Badur da yüksek tansiyona bağlı olarak kendi aracında seyir halindeyken beyin kanaması geçirmiş ve kaldırıldığı hastanede vefat etmişti.

Sevilen eğitimci Hüseyin Akdağ’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi, sevenleri ve Mardin’deki eğitim camiasının bütün neferlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.