Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Covit 19’a yakalanan anne bebeğini dünyaya getirdikten sonra vefat etti

Mardin’de Covit-19’a yakalanan 19

Mardin’de Covit-19’a yakalanan 19 yaşındaki gebe anne, yaşamını yitirdi. Vefat etmeden önce dünyaya gelen bebeğine Melek ismi konuldu, İsmi açıklanmayan anne, Melek’inin kokusunu alamadan göçüp, gitti.

Mardin’in Nusaybin ilçesi’nde ikamet eden ismi açıklanmayan19 yaşında, 36 haftalık gebe anne adayı Covit-19’a yakalandı.

İlk gebeliği olan ve Nusaybin’deki sorumlu aile hekimliğince gebeliği takip edilen Anne adayı, Covit-19’a karşı önleyici aşılarını yaptırmadığı öğrenildi.

Covit tedavisi için kaldırıldığı hastanede yapılan müdahele ile bebeği dünyaya getirilen anne, durumunun aşırlaşması üzerine vefat etti.

Merhume anne daha önceden cinsiyetini öğrendiği bebeğinin kız bebeği olduğunu öğrendiği kızına “Melek Mira” ismini koymuştu. Melek bebeğin kokusunu dahi almadan vefat eden anne, yakınları tarafından gözyaşları arasında defnedildi.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, vefat eden merhumenin mezarını ve mezarı başındaki tülbentinin görselini paylaşarak, Covit 19’a karşı aşı olunması konusunda çağrısını bir kez daha yenilemiş oldu.

LÜTFEN AŞI OLALIM!

Özellikle gebeleri aşı olmaya davet eden İl Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Mardin’de hava karlı ve soğuk. Fakat içimizi üşüten kar değil; 19 yaşındaki gebe,aşısız kaybettiğimiz annemiz. Ve annesiz büyüyecek melek bebek.Gerçekten acımız tarifsiz. Değerli anne adaylarımız, gebe hanımefendiler lütfen aşı olalım; çocuklarımızın size çok ihtiyacı var”