Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Eğitim-Bir-Sen seçimini Tarık Yılmaz’ın listesi kazandı

Kızıltepe Eğitim-Bir-Sen sendikasının ilçe

Kızıltepe Eğitim-Bir-Sen sendikasının ilçe temsilcisi seçimlerinde yarışan 2 listeden Tarık Yılmaz başkan adayı olduğu liste kazandı.

Kızıltepe Eğitim-Bir-Sen sendikasının ilçe temsilcisi seçimleri yapıldı. İlçe temsilciliği seçiminde, Tarık Yılmaz başkan adaylığında Abdulkadir Gümüş, Kenan Akan, İsmail Atay, Başkan Özkan, Muhittin Gökdemir ve Mehmet Büyük ‘ün olduğu liste ile Mazhar Batıhan başkan adaylığında Yusuf Duyan, Abidin Aydoğan, Vedat Bayram, Faruk Şimşek, Nuray Demir, Recep Özçelik ve İ.Halil Yıldız’ın olduğu 2 liste yarıştı.

Kızıltepe İpekyolu İlkokulunda yapılan ve katılımın yüksek olduğu seçimde, 368 oy alan Tarık Yılmaz’ın başkan adayı olduğu liste seçimi kazanırken, Mazhar Batıhan başkan adayı olan diğer liste ise 268 oy aldı.

Oyların sayımı sonrası kazananı açıklayan Mardin Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen başkanı Abdulselam Demir, kardeşlik ortamında geçen yarış için her iki tarafa da teşekkür ederek sendikanın yeni temsilcisi olan Tarık Yılmaz ve ekibini tebrik etti.

Demir’den sonra söz alan mevcut başkan Mehmet Nuri Akkurt, yeni yönetimi tebrik ederek sendikayı en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını belirtirken Diğer listeden başkan adayı olan Mazhar Batıhan’da seçimleri kazanan yeni yönetimi kutlayarak bundan sonraki süreçte Tarık Yılmaz ve ekibinin yanında olacaklarını belirtti.

Kızıltepe Eğitim-Bir-Sen sendikasının ilçe temsilcisi seçimlerini kazanan sendikanın yeni yönetimi adına konuşma yapan Tarık Yılmaz, eski başkan Mehmet Nur Akkurt’un şahsında yönetimine ve seçimde rakip olarak yarıştığı Mazhar Batıhan ve listesindeki adaylara teşekkür ederek bundan sonra bir olarak, birlik olarak sendikanın gelişimi ve Kızıltepe’nin eğitim sorunlarına çare olmak için her türlü çalışmayı yapacaklarına dair tüm üyelere söz verdiğini belirtti. Yılmaz, Mehmet Akif İNAN hocanın yolunda eğitimin gelişmesi için her türlü çalışmayı yapıp mücadeleyi gerçekleştireceklerini, bu yolda demokratik duruş sergileyerek yüksek bir katılımla seçime gelen tüm üyelere teşekkür etti.

Seçim ve sayım sona erdikten taraflar bir birlerini tebrik ederek başarı dilediler.

Seçim sonrası yeni yönetim adına teşekkür mesajı yayınlayan Kızıltepe Eğitim-Bir-Sen ilçe temsilcisi Tarık Yılmaz, “Bugün Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe Temsilciliği seçiminde, bizlere 4 yıllığına yetki veren üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bu süreçte bize oy veren kardeşlerimize, bizleri gönülden destekleyen STK başkan ve temsilcilerine, bize oy vermeyip sendikamızın demokrasi yolundaki gücünü gösteren dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Her daim, aldığımız sorumluluğun farkında olarak sendikamız kurucusu Mehmet Akif İNAN hocamızın yolunda, gerek üyelerimizi en iyi şekilde temsil etmek gerekse ilçemizin eğitim alanındaki sorunlarına çözüm üretmek adına elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Yunus Emre’nin de dediği gibi “Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için, Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik.” İfadelerine yer verdi.