Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İftardan Sonra Diş Tedavisi Mümkün! Daradent Ramazan mesaisine başladı

Ramazan ayı ile birlikte

Ramazan ayı ile birlikte ağız ve diş tedavi merkezlerinde yoğunluk yaşanıyor. Ramazan’da huzurlu bir şekilde oruç tutmak isteyenler çürük dişlerini ve kanayan diş etlerini tedavi ettirmek için tedavi merkezlerinin yolunu tutuyor. Daradent yetkilileri Ramazan ayında iftardan sonra tam kadro ile mesai yapma kararı aldıklarını, hastalara iftardan sonra da tedavi olma imkanı sunuyor.

Daradent Mardinlilerden gelen yoğun talepler doğrultusunda iftar sonrası açık diş hekimi kliniği olarak hizmet vermeye başladı.

Oruçlu bir şekilde diş hekimine gitmekten çekinen vatandaşlar, için iftar sonrası hizmet vermeye başlayan Daradent’de görevli Diş Hekimi Dr. Mahmut Özel, son günlerde yoğun bir şekilde diş tedavisi yaptıklarını belirterek, vatandaşların ramazan hassasiyetlerinin yoğunluğa neden olduğunu söyledi. Gelen hastaların daha çok diş eti tedavisi ve kanal tedavisi yaptırdıklarını söyleyen Özel, vatandaşların bu şekilde Ramazan ayında karşılaşabilecekleri diş sorunlarını önceden ortadan kaldırmaya çalıştıklarını dile getirdi.

İFTAR SONRASI TEDAVİ İMKANI

Özel, vatandaşlar arasında diş çekme ya da diş tedavisinin orucu bozduğu yönünde çeşitli görüşler paylaşıldığını belirterek, işini sağlama almak isteyenlerin Ramazan’dan önce diş tedavilerini yaptırdığını ifade etti.  Oruçluyken diş tedavisinden kaçınan vatandaşlar için alternatif bir çalışma programı uygulama kararı aldıklarını belirten Özel, “Normal zamanda gündüz çalışan doktorlarımıza ve diğer çalışanlarımıza gece mesai yaptıracağız. İftardan sonra tam kadro olarak kliniğimizde gece saat 24.00’e kadar hizmet verme kararı aldık. Bu şekilde oruçlu iken diş rahatsızlığı olanların aynı günün akşamında dişlerini tedavi ettirebilecekler.” dedi.

“RAMAZAN’DA DİŞLERİNİZİ FIRÇALAMAYI İHMAL ETMEYİN”

Ramazan ayında doğru beslenmenin mideyi ilgilendirdiği gibi dişleri de yakından ilgilendirdiğine dikkat çeken Özel, sahurdan ve iftardan hemen sonra dişlerin fırçalanması gerektiğini söyledi. Ramazan ayında asitli içecekler ve tatlının çok tüketildiğini vurgulayan Özel, “Tüketilen bu gıdalar tedbir alınmazsa dişlere büyük zararlar verebilir. Ağızda ve midede kokuya yol açabilir. Dişlerin çürümesini hızlandırabilir. Dolayısıyla bu gıdaları az tüketmeli ve tükettikten sonra dişler fırçalanmalı. Sahurdan ve iftardan sonra günde iki kez dişleri fırçalamak diş temizliği için yeterli olacak.” şeklinde konuştu.