Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yaralı depremzedelerin hastanelerde tedavileri sürüyor  

Kahramanmaraş merkezli 10 ilin

Kahramanmaraş merkezli 10 ilin etkilendiği 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yaralananlardan 550 kişi, tedavi için Mardin’e getirildi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremde binlerce kişi vefat etti, yaralılardan 13 bin 208’i halen ülkedeki çeşitli hastanelerde tedavileri sürüyor.

Depremden etkilenen şehirlerin yakınında bulunan Mardin’e de 550’ye yakın hasta tedavi için getirdi. Tedavileri süren depremzedelerden 20’si yoğun bakımda olduğu belirtildi. Mardin’e tedavi için getirilen hastalardan 2 kişinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, kentte bulunan depremzede yaralılar için tüm imkânlarını seferber ettiklerini söyledi. Yavuz, “Sadece hastanelerde değiş yurtlarda kalan vatandaşlarımız için de bütün sağlık hizmetlerini sağlamaktayız. Hekim arkadaşlarımız bütün sağlık kontrollerini yapmaktadır. Mardin’de bugüne kadar yaklaşık olarak 550’ye yakın hasta ağırladık” dedi.

Başkan Tatlıdede yaralı depremzedeleri ziyaret etti

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan depremzedeleri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Artuklu Belediyesi tarafından depremzedeler için hazırlanan hijyen paketleri, Başkan Tatlıdede tarafından vatandaşlara verildi. Yaralı depremzedeler, kendilerini ziyaret eden Başkan Tatlıdede’ye teşekkür etti.