Son Dakika Haberler

Hayırseverlerin yaptırdığı camii ibadete açıldı

Hayırseverlerin yaptırdığı camii ibadete açıldı
Okunma : 59 views Yorum Yap

Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Kumlu (Dıkûk) Mahallesi’nde 500 metre kare inşa edilen bin 500 kişi kapasiteli 3 katlı cami ve medresenin açılışı gerçekleştirildi.

Hayırsever Mehmet Sıraç Şimşek’in öncülüğünde diğer hayırseverlerinde katkılarıyla yapılan caminin açılışı Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra HÜDA PAR Genel Başkanvekili İshak Sağlam, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, İTTİHADUL ULEMA Üyesi Molla Fesih Memiş ve diğer davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Caminin hayırlı olması temennisinde bulunan ve yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Demirtaş, yaptığı açıklamada, “Hayırseverlerimiz köyümüze cami ve içerisinde kuran kursu ve taziye evi olmak güzel bir eser kazandırmış oldular. Camiyi çocuklarımızla doldurmamız lazım. Gençlerimizin gelmesi camilere lazım… Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Onlara mutlaka Kur’an’ı, İslam’ı ve Peygamber efendimizin ahlakını çok güzel bir şekilde öğretmemiz lazım. Mehmet Sıraç amcaya ve katkıda bulunan herkese tek tek teşekkür ediyorum. Allah hayırlı ve uğurlu eylesin.” dedi.

Açılış törenin konuşan HÜDA PAR Genel Başkanvekili İshak Sağlam da camii ve medresenin inşasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından yapılan dua sonrası Kumlu Ulu Caminin kurdelesi kesilerek ibadete açıldı.

 

 

Net ile google arama motorlarında bulunur olmak için hemen firmanızı ekleyin müşteri potansiyelinizi arttırın. Hvad er sup kursus med frozen palm tree, hovedstaden ?. Sunweb lanzarote vakantie aanbod.