Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Harçlıklarını FİLİSTİN’e gönderdiler

Mardin’de Hacı Suphiye Bölünmez

Mardin’de Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, İsrail’in Filistin’e uyguladığı katliama sessiz kalmayarak, biriktirdikleri harçlıkları Gazze’ye gönderdi.

Merkez Artuklu ilçesindeki Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Filistin’e desteklerini sürdürüyor. Gazze’deki çocuklarla dayanışmak ve acılarını paylaşmak için dün ‘Kudüs ve Mescid-i Aksa’ temalı güzel şiir okuma yarışması yaparak, dua programı düzenleyen öğrenciler, bugün de İHH’nın Filistin yararına açtığı kermesi destek verdi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Fatih Akman ile beraber, kermesi ziyaret eden öğrenciler, evlerinde annelerine hazırlattıkları yemekleri teslim etti, okul harçlıklarını bağışladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Akman, “Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu olarak bugünkü çalışmalarımız kapsamında İHH kermesine onlarca velimizin hazırladığı yemek ve tatlıları teslim ettik. Okulda Filistin için toplanan 10.000 TL’yi de İHH yetkililerine teslim ettik. Cuma namazı akabinde de öğrencilerimizle gıyabi cenaze namazı kıldık, dualar ettik.” dedi.