Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de Gaziler Günü kutlaması

Kızıltepe’de Gaziler Günü kutlaması
Okunma : 74 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde de “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla tören düzenlendi.

Kaymakamlık binası avlusunda bulunan Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Törene Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, muhtarlar ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, günün anlam ve önemine binaen yaptığı açıklamada, kahraman gazilere sağlıklı ve uzun ömürler diledi.

Kaymakam Şahin, “Gazilik, vatanını ve tüm mukaddes değerlerini canı pahasına koruma için ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ düşüncesi ve inancıyla mücadele ederken, gözünü kırpmadan şehadete giden yolda varılan müstesna bir mertebedir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için mukaddes canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize rahmet ve minnetle yad ediyorum.” dedi.

 

Offre exclusive de tatouage au studio france tattoo box à avignon ! 2 heures pour 99€ tattoo box. رید. Best kadın sayfa 4 / 5 kadınlara dair herşey.