Son Dakika Haberler

Mardin’de toz taşınımı etkili oldu

Mardin’de toz taşınımı etkili oldu
Okunma : 4 views Yorum Yap

Mardin, Suriye üzerinden gelen toz bulutu etkisine altına girdi.

Suriye üzerinden kuvvetli rüzgârın etkisiyle taşınan toz kütlesi, Mardin ve ilçelerinde etkili oldu. Toz aşımı nedeniyle günlük yaşam olumsuz etkilenirken meteoroloji yetkilileri, havanın kapanmasına yol açan toz bulutunun Mardin genelinde etkili olacağını ve yağmurun etkisiyle de gece boyunca devam edeceğini söyledi.

Uzmanlar; çocuk, yaşlı ve hastaları zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaları konusunda uyardı. Bu tür havalarda yaşlılar ve çocukların dikkatli olmaları gerektiğini ifade eden uzmanlar, astım, bronşit ve KOAH hastalarının, küçük çocukların ve yaşlıların tozlu havalarda mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda uyardılar.

Etkili olan toz bulutu kenti kızıla boyarken vatandaşlar, toz bulutundan çok etkilendiklerini ifade etti. Vatandaşlardan Bahattin Gök, “Mardin, şu an Suriye üzerinden gelen toz bulutu altında, gökyüzü adeta kızıla boyanmış, şiddetli fırtına var.” dedi.

 

 

 

The best travel pillows for taking on a long flight – tours to go. Center parcs de eemhof last minute deals ! nu hoge kortingen. Last minute hotel deals.