Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazzeli çocuklara destek sergisi

Mardin STK Platformu, Gazze’de

Mardin STK Platformu, Gazze’de İsrail’in yaptığı saldırılara dikkat çekmek için sergi açtı.

Kentte faaliyet yürüten 60’a yakın sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Mardin Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu üyeleri, Şakir Nuhoğlu Camii önünde toplanarak, hazırladıkları “Çocukların öldüğü yer: Gazze” isimli sergide, kanlı çocuk ayakkabısı, oyuncak ve kefen bezi kullandı.


Sergiyi AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, HÜDA PAR İl Başkanı İsmail Çevik, Memur Sen İl Başkanı Abdulselam Demir ve platform üyeleri katıldı.

Sergiye ilişkin açıklama yapan Mardin STK Platformu Filisin Komisyonu Koordinatörü İbrahim Yetim, İsrail’in Gazze kentini ağır bombardımana tutarak, Filistin halkına karşı soykırım yapmaya devam ettiğini ve platform olarak ilk günden beri çeşitli eylemler düzenlediklerini söyledi.

Sergiyi gezenlerin çok etkilendiklerini, amaçların da empati yaparak Gazze’deki soykırıma dikkat çekmek olduğunu kaydeden Yetim, şöyle konuştu:

“Bugün de burada çocukların okul eşyalarını, çantalarını, defterlerini, oyuncaklarını, elbiselerini, ayakkabılarından oluşan bir sergi açtık. Çocukların seslendirmelerin olduğu, şiir ve müzikle sergiyi desteledik. Olabildiğince o duyguyu yaşatmaya çalıştık. Bir empatinin gelişmesi için böyle eylem yaptık. Çok güzel olumlu dönüşlerde aldık. Eylemlerimiz devam edecek.”