Son Dakika Haberler

Mardin’de çiftçilere süt sağım makineleri dağıtıldı

Mardin’de çiftçilere süt sağım makineleri dağıtıldı
Okunma : 15 views Yorum Yap

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde büyükbaş hayvanı bulunan çiftçilere yüzde 75 hibe desteği ile süt sağım makinesi dağıtımına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve İl Tarım Müdürlüğünün ortaklaşa projesi kapsamında bu güne kadar kent genelinde 2-15 büyükbaş hayvan bulunan 1000 çiftçiye 1000 süt sağım makinesi desteğinde bulunmak adına ‘El Değmeden Hijyenik Sütler Projesini’ hayata geçirdi. Bu projenin sayesinde yüzde 75 hibe desteği ile dağıtımı gerçekleştirilen makineler ile 10.000 büyükbaş hayvanın sağımı hijyenik bir ortamda gerçeklemiş olacak.

Süt sağım makinesi sayesinde büyükbaş hayvanlarda hem meme sağılığı korunmuş olacak hem de sütün kalitesi artacak. Süt sığırcılığı işletmelerinde gün geçtikçe yaygınlaşan makineleşme sayesinde bölge halkının modern hayvancılığa geçişini sağlayacaktır.

Vali Demirtaş, törende yapmış olduğu konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün süt sağım makinelerinin dağıtımı için buradayız. Son ilçemizde dağıtımımızı yapacağız inşallah. Bugüne kadar bu programımız ile birlikte bin adet süt sağım makinesi dağıtmış olacağız. Bugün de Artuklu ilçemizde bu dağıtımımızı gerçekleştireceğiz. 170 adet makinenin çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bunu güle güle sağlıkla kullanın. Bu vesileyle daha temiz, daha hijyenik bir süt elde etmiş olacaksınız. Ailenize ve çocuklarınıza da daha fazla vakit ayırmış olacaksınız. Daha fazla miktarda süt elde etmiş olacaksınız. Bu makinelerin kullanımı ile alakalı arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklar. Eğitim programından sonra daha rahat bir şekilde kullanabileceksiniz.”

Elektronika led aydınlatma İnşaat İşleri cam bölme uygulama. En privat helikoptertur er en helt særlig oplevelse, hvor du kan få udsigten helt for dig selv. Sunweb lanzarote last minute – de beste deals van het moment.