Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe amatör spor kulüpleri ligden çekilmeye hazırlanıyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Mardin 1’inci ve 2’inci amatör liginde mücadele eden amatör futbol kulüplerin başkanları, Kızıltepe Şehir Stadyumu’nun tribün bölümünün yapılmaması durumunda 2024-2025 sezonunda maçlara çıkamayacaklarını açıkladılar.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Mardin

Kızıltepe’de zor şartlarda faaliyet yürüten amatör futbol takımları, 2021’de yılında yıkılan ve yapımı yılan hikayesine dönen Şehir Stadyumu’nun tribün bölümüne ilişkin toplantı düzenledi. Toplantıya Mardin 1. Amatör’den Kızıltepe Sportif Faaliyetleri, Kızıltepespor, Mardin 2. Amatör’de, Kızıltepe Barış Spor, Kızıltepe 2018, Dikmenspor, GAP Spor, Başakspor, Dunaysır Spor,  Kızıltepe Spor Lisesi, Kızıltepe Gençler Birliği, Kızıltepe İdman Yurdu ve Koser Spor ile geçen sezonu bin bir zorlukla şampiyon bitiren ve bu sene Bölgesel Amatör’de  mücadele edecek olan Kızıltepe 47 Spor başkan ve temsilcileri katıldı.

Tribünün yapılmaması halinde Kızıltepe takımlarının 2024-2025 sezonunda lige katılmaması da masaya yatırıldığı toplantıda, ünümüzdeki günlerde kulüplerin tekrar toplantı yapma kararı alındı.

‘BÜTÜN MAÇLARI DEPLASMANDA OYNADIK’

Kızıltepe’nin amatöre mahkum bırakıldığını vurgulayan Kızıltepe 47 Spor Kulüp Başkanı Lokman Aydemir, “Çok büyük zorluklarla şampiyon olduk. Yönetimdeki arkadaşlarımla Kızıltepe’yi hak ettiği lige taşımak için sorumluluk aldık. İlçe tadımımızın tribünün olmayışı İlçemizdeki bütün kulüpleri zora soktu. Maçlarımızı İstasyon’da oynadık. Bir takımın em büyük gücü taraftarıdır. Sağ olsunlar bizi geçen sene yalnız bırakmadılar. Kızıltepe’nin bütün kulüpleri perişan oldu. Bütün maçlarımızı deplasmanda oynadık. Tribün olmadığı için servis maliyeti bunlar gerçekten de çok zorluyor kulüpleri. Ama bütün zorluklara rağmen şampiyon olduk ve Kızıltepe BAL’a yükseldi.” diye konuştu.

‘BU ŞARTLARDA İNŞALLAH TAKIMI LİGDE BIRAKIRIZ’

Mazıdağı, Viranşehir ve Mardin 1969 Spor’un 3. Lig’de olduğunu anımsatan Aydemir, “Kızıltepe 350 binlik nüfusuyla ve genç potansiyeliyle 3. Lig ve üst liglerde olmayı hak ediyor. Tribün olmayışı bizleri zora sokuyor. Maçlarımızı Midyat veya Nusaybin’de oynatacaklarmış. Biz bu şekilde nasıl şampiyon olalım. Tribünü geçtik, şuan tesisimiz yok. Bu şartlarda inşallah bu takımı ligde bırakırız.” şeklinde konuştu.

Yetkililere seslenen Aydemir, kendilerine sahip çıkılmasını istedi. Aydemir, “Bize üvey evlat muamelesi yapmasınlar. 15 takımımız var, desteğimiz yok. Servis ve malzeme desteği yok. Talebimiz tribünümüzün bir an önce yapılmalı. Kızıltepe halkımız bize sahip çıksın. İnşallah halk bizi yalnız bırakmayacak.” açıklamasını yaptı.