Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fıstık fidanları toprakla buluşturuldu

Kızılay Artuklu Şubesince gerçekleştirilen

Kızılay Artuklu Şubesince gerçekleştirilen şenlendirme projesi kapsamında Artuklu Üniversitesi kampüsünde bin adet fıstık fidanı dikme etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte konuşan Şube Başkanı Şehmus Arı, “Kızılay’ın sadece bir yardım kuruluşu olmadığını, hayatın her alanında var olduğunu. bu kapsamda iklim krizinin yaşandığı günümüzde hem bu konuya dikkat çekmek hem de sağlıklı yaşayan ve yaşlanan toplum için çalışmak amacıyla sağlıklı nesil doğayı koruyan nesil’ sloganı ve şenlendirme projesi ismiyle güzel Mardin’imize 1000 fıstık fidanı dikme projesi hazırlayıp Kızılay genel merkezimize sunduk” dedi.

Projenin Kızılay’ın 2030 vizyon ve stratejilerine uygun bulunup kabul edildiğini belirten Arı, sözlerine şöyle devam etti:

Üzerinde yaşadığımız dünyayı daha yeşil yapmak için güzel şehrimiz Mardin’in geleceği olan gençlerin  en çok bulunduğu yerlerden birisi olan Artuklu Üniversitesi yerleşkesinde  Mardin Kızılay Toplum Merkezi tarafından sosyoekonomik güçlendirme programı kapsamında kurulan fidan üretim serasında kar amacı gütmeden üretilen fidanların ekimi il protokolü, ilçe şube başkanları, kızılay toplum merkezi çalışanları, ilimizdeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gönüllülerimizin ve Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Yener Tanık beyin katılımıyla yapılmıştır.”

MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar da sivil toplum kuruluşları, üniversite ve öğrenci kulüpleri işbirliğiyle geliştirdikleri strateji doğrultusunda gelişen, çevreci bir üniversite olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Etkinliğin sonunda katılımcılara çiğköfte ikramında bulunuldu.