Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Filistin’e destek eylemi düzenlendi

Mardin’de, Memur-Sen öncülüğünde bir

Mardin’de, Memur-Sen öncülüğünde bir araya sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı saldırılarına tepki gösterdi.

Filistin’e destek vermek için saat 13.00’te Artuklu ilçesindeki Şakir Nuhoğlu Camii önüne gelen eylemciler, açtıkları dövizlerle İsrail’i protesto etti. Eyleme katılan vatandaşlar, Filistin bayrağı sallayarak İsrail’i protesto etti. Eylemde ‘Mardin’den Gazze’ye Direnişe Bin Selam” şeklinde sloganlar atıldı.

‘FİLİSTİN’DE CAN PAZARI KURULMUŞ’

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Mardin İl Başkanı Abdulselam Demir, burada yaptığı açıklamada, bugün Filistin’de can pazarının kurulduğunu ve çocukların öldüğüne dikkat çekti. Demir, “Şu vahşetin ortasında kan ve irinden beslenen siyonistlerin söylediklerine bakın, nasıl bir kötülükle karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlarsınız. İsrail savunma bakanı çıkıyor, Filistinliler hakkında, ‘onlar insan değil, hayvanlarla savaşıyoruz’ diyor.  Kötülüğün görüntüsü Netanyahu ‘Gazze’yi dümdüz edeceğiz’ diyor. Sözde sağlık bakanı, ‘hastanelere başvuran Filistinlileri tedavi etmeyeceğiz’ diyor. Hatta ‘hastanede yatan Filistinliler infaz edilebilir’ diyerek kutsal bir mesleği terör aracına dönüştürüyor. Sözde Cumhurbaşkanları, ‘Elektrik, su, yiyecek verilmeyecek. Ulaştırmaya çalışan araçlar vurulacak’ derken, sözde bir milletvekili, ‘nükleer silah kullanmalıyız’ diyebiliyor. Değerli kardeşlerim, her savaşın bir hukuku vardır. Bütün mahlûkatta bir denge vardır. Fakat bu kandan beslenen örgüt, vahşetini sınırlayacak hiçbir değere, hukuka sahip değildir.” dedi.

‘BU ZULÜM BÜTÜN DÜNYAYI SARACAK’

Sözün bittiği yerde olduklarını kaydeden Demir, dünyanın iyi insanlarına çağrıda bulunarak, şunları söyledi: “Bu zulüm bütün dünyayı saracak! O uçak gemilerinin bölgeye sadece İsrail’e destek için gelmediğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bütün hesaplar İsrail’in bölgesel planları ve güvenliği için. Güvenlik güçlerimizin Suriye’deki haklı operasyonlarından rahatsız olmaları da bundan… Emperyalistlere güçlü bir sesle altını çizerek ifade etmek isteriz ki; Daha çok rahatsız olacaksınız!”

‘KİMSE BAŞINI KUMA GÖMMESİN’

“Kirli bir propaganda çarkı altında yaşıyoruz” diyen Demir, “Kitlesel ölümleri gerçekleştirenler suçsuz, kendini savunanlar suçlu. Kimse başını kuma gömmesin… Bir ekran görüntüsüne kapılıp, kendini kurtaracağını da zannetmesin. Sırtını emperyalistlere dayamış bir terör örgütü aralıksız yetmiş beş-seksen yıldır katliam yapıyor Filistin topraklarında. Bu gerçekten kaçabilir miyiz? Katil belli iken kimse güce yaslanıp maktulü taşlamasın. Bu köhne dünya yıkılır! Ancak adaletle yoğrulmuş insanlık ayakta kalır. Bizim tarafımız belli: Biz postallarıyla adaleti ezenlerin değil. Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Biz, Filistin’in haklı davasının yanındayız. Çünkü biz, insanız ve insanlık, adaleti tutup kaldıracak. Zalimden hesap soracak. Onun için zulümden korkmayacağız. Onun için bir kere daha haykırıyoruz: İsrail soykırımcı bir terör örgütüdür. İsrail, kan ve irinden beslenen bu terör şebekesi- elbette yerle yeksan olacak. Kahrolsun İsrail… Kahrolsun İsrail’i destekleyen emperyalizm. Yaşasın adalet ve yaşasın insanlık. Yaşasın özgür Filistin.” dedi.

Dua ile sona eren eyleme Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, AK Parti İl Başkanı Vahap Alma, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan ve çok sayıda vatandaş katıldı.