Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de depremzedeler için toplantı düzenlendi

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu başkanlığında hayırseverler, sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve kanat önderleri ile toplantı düzenlendi. Toplantıda; Afet depremzede vatandaşlar için yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Toplantıda, deprem bölgelerine giden yardımların yoğunluğu sebebiyle Kızıltepe’den şimdilik yardım gönderimlerinin durdurulduğu, israf yaşanmaması için gelecek yardımların İlçe Afet Koordinasyon Merkezi Yardım Çadırı depolarına teslim edileceği ve İhtiyaç halinde ise afet bölgelerine tekrardan gönderimi sağlanacağı belirtildi.

Kaymakamı Cıdıroğlu toplantıda yaptığı konuşmada, “Türkiye’den ve İlçemizden deprem bölgelerine giden yardımların yoğunluğu sebebiyle ilçemizden şimdilik yardım gönderimlerinin durdurulduğuna dikkat çekildi. İsraf yaşanmaması adına gelecek yardımlar otogar alanındaki İlçe Afet Koordinasyon Merkezi Yardım Çadırı depolarına teslim edilebilecek. İhtiyaç halinde ise afet bölgelerine tekrardan gönderimi sağlanacaktır. Deprem bölgelerinden İlçemize gelen depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için nakdi yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızın ise Belediye ve Kaymakamlık sosyal medya hesaplarından duyurulan Kızıltepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nın Ziraatbank hesabına bağışta bulanabilecekler. İlçemizde yer alan birçok otellerin kapılarını depremzedelerimize açtığını belirten Cıdıroğlu otellerde depremzedelerimiz için hazırlanacak olan yemekler Kaymakamlık ve Belediye bütçemizden karşılanıyor. Bununla birlikte depremzedelerimizin kurumlarımıza iletmiş oldukları birçok ihtiyaçları mevcut.  Amacımız hiçbir vatandaşımızı mağdur etmemek bunun için çalışıyoruz. Bugün birlik günü ve kötü günleri hep birlikte aşacağız. Başta Kızıltepe halkı olmak üzere yardımda bulunan herkese teşekkür ederim” dedi.

Kaymakam Cıdıroğlu deprem afetinden sonra eşi Dr Ayşe Cıdıroğlu ile birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı, Afet Koordinasyon Merkezini ve Kızıltepe Sosyal Hizmetler Müdürlüğünü ziyaret ederek ilçede misafir olan depremzedelerle görüşüp durumları ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi aldı.