Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Esnaftan elektrik faturalarına tepki

Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar

Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Tekstilciler Derneği, Ocak ayı itibariyle yüksek gelen elektrik faturalarına tepki gösterdi.

Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası önünde yapılan açıklamaya, NESO Başkanı Ömer Özel, Tekstilciler Derneği Başkanı Bülent Ergün ve Tekstilci esnafı katıldı.

Fahiş elektrik faturalarına tepki gösteren NESO Başkanı Özel, Son günlerde artan elektrik faturaları için bir araya geldiklerini söyledi.

Özel, “Esnaf olarak kepenk kapatma pozisyonuna geldik. Pandemi nedeniyle zaten iki yıldır iş yapamıyorduk. Fakat bu elektrik faturaları ile ciddi olarak halkımıza artık zulüm etmeye başlandı. Biz buna artık sessiz kalmayacağız. Her gün artan fiyatlardan dolayı esnaf olarak artık vatandaşın yüzüne bakamıyoruz. Son dönemde ciddi anlamda yüzde 100, yüzde 200, yüzde 300’e varan artışlar oldu. Nusaybin’de 101 tane Tekstil Atölyesi var. Totalde 6 bin 500 insan çalışıyor. Bu elektrik zamları geri çekilmediği takdirde esnaflarımızın çoğu iş yerlerini kapatmak zorunda kalacak ve binlerce insanımız işsiz kalacak. Gerçekten esnaf olarak mağduruz, yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz” dedi.

Açıklamanın devamında elindeki elektrik faturasını gösteren Özel, “Bir esnafımıza 12’inci ayda 9 bin TL gelmiş, Birinci ayda 23 bin TL elektrik faturası gelmiş. Bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Kim bu yanlışı bu organizasyonu yapıyorsa derhal bu yanlıştan vazgeçmelidir. Esnafı kimsenin bitirmesine hakkı yok. Yetkililerden derhâl soruna çözüm bulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

NESO Başkanı Özel’den sonra konuşan Tekstilciler Derneği Başkanı Bülent Ergün ise gelen yüksek faturalar nedeniyle artık kepenk kapatacak duruma geldiklerini söyledi.

Tekstilci esnafı olarak artık bu zamları kaldıramadıklarını kaydeden Ergün, “Yüzde 300’e varan zamlar geliyor şu anda. Zaten zor koşullar altında çalışıyoruz, kesinlikle bu zamları kabul etmiyoruz. Tekstilci arkadaşlarımızı artık bu faturaları ödeyemiyor. Artık kredi veya borç alarak fatura ödeyecek duruma geldik” ifadelerini kullandı.