Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dicle EDAŞ 44 mahallenin elektriğini kesiyor

Mardin’in Kızıltepe ve Derik

Mardin’in Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 44 mahallede gün boyu elektrik kesintilerine gidilecek.

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. Dikmen Trafo Merkezine bağlı fiderlerde yapılacak okuma – bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yapılacak kesintileriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 44 kırsal mahallesinde elektrik kesintisi uygulanacağını duyurdu.

Gün boyu yapılacak kesintilerle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F 10 Köseveli, F11 Kocatepe ve F16 Denktaş fiderleri üzerinde bulunan trafolarda OSOS ekipleri tarafınca yapılacak olan okuma- bakım çalışmaları nedeniyle 24.09.2022 günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Derik İlçesinden; Adak, Ahmetli, Alibey, Atlı, Balova, Beşbudak, Çağıl, Çataltepe, Denktaş, Doğancı, Hayırlı, Issız, Kocatepe, Konak, Kovalı, Köseveli, Kuyulu, Ortaca ve Soğukkuyu Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F6 Taşlıca, F7 Konuklu, F8 Boğaziye, F12 Alakuş ve F13 Ofis fiderleri üzerinde bulunan trafolarda OSOS ekipleri tarafınca yapılacak olan okuma- bakım çalışmaları nedeniyle 25.09.2022 günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akdoğan, Alakuş, Arıklı, Atmaca, Beşik, Büyükboğaziye, Büyükdere, Cantaşı, Çanaklı, Çatalca, Çetinkaya, Çıplak, Demirkapı, Kayapınar, Konuklu, Köprübaşı, Körsu, Küçükboğaziye, Odaköy, Ofis, Otluk, Tarlabaşı, Taşlıca, Tosunlu ve Yarımca Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.”