Son Dakika Haberler

Çiftçilere bıttım fidanı dağıtıldı

Çiftçilere bıttım fidanı dağıtıldı
Okunma : 37 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 99 çiftçiye78 bin bıttım fidanı dağıtımı yapıldı. Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, dağıtılan fidanlarla bölgede ciddi bir üretim olacağını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce, Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle üreticilere 78 bin bıttım fidanı dağıtıldı.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, dağıtılan fidanlarla bölgede ciddi bir üretim olacağını belirtti.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam

Amacın ürün çeşitliliğini artırmak, kırsal kıraç arazinin tarıma kazandırılması ve daha az suya ihtiyaç duyan geliri yüksek olan bitkisel üretimi artırmak olduğunu ifade eden Çam, ekilen bıttım fidanını ileride isteyen kişilerin aşılayarak Siirt ve Antep fıstığı şeklinde üretim yapabileceğini aktardı.

Çam, çiftçilere bu desteği sunan Tarım ve Orman Bakanlığına, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tarım ve Orman İl Müdürü Menduh Dinler de Yaklaşık 27 bin dekar atıl durumdaki araziyi değerlendirmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Dağıtılan fidanlarımızın kökü bıttımdır. İsteyen çiftçilerimiz 1-2 yıl sonra fıstık olarak aşılayabilirler.” dedi.

 

奇門遁甲測事方法之投資. Traffic + leads = a whole lott.... Link.