Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Mardin Kongresi’nde Kılıçdaroğlu’nun atadığı ve desteklediği aday seçimi kaybetti

Mardin’in merkez ilçesi Artuklu’da

Mardin’in merkez ilçesi Artuklu’da bir düğün salonunda düzenlenen CHP Mardin 38. Olağan İl Kongresi’nde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajı okundu.

Kongrede bir konuşma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, kongrelerini tamamlayıp, kurultayı da bitirdikten sonra ‘hedef 400’ şiarıyla CHP’nin yerel yönetimlerde 400 belediyeye ulaşması için ellerin geleni yapacaklarını söyledi.

‘BU UTANÇLA MARDİN’DE YAŞAYAMAYIZ’

CHP Mardin İl Başkanlığı’na geçici olarak atanan ve kongrede aday olan Kılıçdaroğlu’nun eski Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken de yerel seçimlerde 5 belediye başkanlığını kazanma hedeflerinin olduğunu kaydederek, bunları Artuklu, Yeşilli, Ömerli, Midyat ve Dargeçit olarak açıkladı. Eken, “Bu belediyeleri alamayacaksak başarısızız demektir. Bu utanç ile biz Mardin’de yaşayamayız. Mardin’de şu anda bir tane meclis üyemiz yok. Bu ayıp benimdir, hepimizdir. Bu ayıbı ortadan kaldırmamız lazımdır.” dedi.

‘BEN HİÇBİR ŞEY YAPMADIM, SUÇUM NEDİR?’

CHP eski Mardin Milletvekili (22. dönem) ve eski il başkanı Mahmut Duyan da yeniden il başkanlığına aday olması üzerine konuşma hakkı tanındı. Duyan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na sitemde bulunarak, ‘Ben hiçbir şey yapmadım, suçum nedir? Ben genel başkanımdan randevu istiyorum, randevu vermiyor. İktidar partisi, bizim gibi partide emeği olanlara üst kurulda oda ayırmış, hepsi orada. İlk önce partiye emeği olanları toplaması lazımdır.” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN ATADIĞI VE DESTEKLEDİĞİ ADAY SEÇİMİ KAYBETTİ

Konuşmaların ardından seçimlere gidildi. İki liste ile gidilen seçimlerde 130 delegeden 113’ü oy kullandı. Bir oyun geçersiz sayıldığı seçimde, CHP Mardin İl Başkanlığı’na geçici olarak atanan ve kongrede aday olan Kılıçdaroğlu’nun eski Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken 48 oy aldı. CHP eski Mardin Milletvekili (22. dönem) ve eski il başkanı Mahmut Duyan da 64 delegenin oyunu alarak İl Başkanlığına seçildi.