Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Abdullah Erin’den 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Mardin Büyükşehir

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, mesajında, “Çanakkale Zaferimizin 109. yıl dönümünü milletçe heyecan içerisinde yaşıyoruz. Ecdadımız, o günün şartlarıyla her türlü olumsuzluklara rağmen mesele vatan ve millet olunca birlik, beraberliğin yegâne örneğinin tecelli bulduğu eşsiz bir zaferi tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale ile başlayıp Kurtuluş Savaşı’nın galibiyetiyle taçlanmış kahramanlık destanlarının yazılmasına vesile olan aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Çanakkale Zaferi, vatanı, istikbali ve ezanı söz konusu olunca birlik ve beraberlik içerisinde nasıl mücadele edilebileceğinin en büyük göstergesidir.” dedi.

“Çanakkale Zaferi, dün olduğu gibi bugün de ülkemiz ve milletimiz üzerinde kirli planlar yapmak isteyenlere en büyük ders niteliğindedir. Ecdadımız Çanakkale Zaferi’ni bizlere kadar ulaştırarak imanın, gücün ve idrakin nasıl oluştuğunu, birlikten asla taviz verilmemesi gerektiğini bizlere öğretmiştir. Bu vesileyle bizlerde bu kararlılık ve azmi çocuklarımıza anlatarak ileriki nesillere ulaştırmamız gerekmektedir. Cumhuriyet’e giden yolun en önemli yapıtaşı olan Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü vesilesiyle canını ortaya koyan tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.” diye konuştu.