Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BESYO sınavına hazırlanan gençlere ücretsiz eğitim

Kızıltepe Belediyesi, yaklaşan Beden

Kızıltepe Belediyesi, yaklaşan Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu sınavlarına hazırlanan adayları ücretsiz hazırlıyor.

Polislik ya da beden eğitimi öğretmenliği gibi mesleklerin hayalini kuranların fiziki yeterliliğe de sahip olmaları gerekiyor.

Kızıltepe Belediyesi de gençleri hayallerine ulaştırmak için önemli bir imkân sunuyor. Belediye açtığı kurslarla, yaklaşan Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu sınavlarına adayları ücretsiz hazırlıyor. Hazırlık kursuna başvuran 142 öğrenci, alanında uzman antrenörlerce eğitimciler veriliyor.

Zorlu parkuru en hızlı şekilde tamamlamak için ter döken adaylar, etapları bir bir geçiyorlar. Gençler, verilen eğitimden oldukça memnun.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, eğitimlerin verildiği spor salonunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Bir süre eğitimlerini izleyen Kaymakam Çam, şunları söyledi:

“Kızıltepe Belediyesi ve Kaymakamlığı olarak; gençlerimizin yanında yer alamaya devam ediyoruz. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için açtığımız ücretsiz kurslara 142 gencimiz başvurdu ve şu an eğitimlerini alıyorlar. Her birine başarılar diliyoruz. Yaz sporu okulları ile ilgili çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Çocuklarımız ve gençlerimizin futbol, yüzme ve diğer spor branşlarında onları desteliyoruz. Olimpik yüzme havuzunda 3 binin üzerinde kişi eğitim alıyor. Amacımız; Kızıltepe’de gençlerin hem sosyalleşebileceği hem de sportif anlamda kendi yeteneklerini ortaya koyacağı mekânlar oluşturabilmektir. Bu gibi hizmetlerimiz artarak devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlığımıza, Sayın Valimize ve diğer paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gençlerimize de başarılar diliyorum.”