Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Babanın acı feryadı duyuldu: Sağlığına kavuşması için gereken para toplandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde odun

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde odun sobasının patlaması sonucu yüzü yanan Mehmet Nafi Özdemir, sağlığına kavuşması için yaptığı çağrı karşılık buldu.  Ameliyatı için gereken ücret, Vali Mahmut Demirtaş ve hayırseverlerin desteğiyle toplanırken, Özdemir şimdi ameliyatı gerçekleştirecek doktordan haber bekliyor.

Önceki haber için tıklayınız…

Atatürk Mahallesi 849 Sokakta yaşayan bir çocuk babası 26 yaşındaki Özdemir, kaza öncesi TIR şoförlüğü yaparak geçimini sağlamaya çalışıyordu. Ancak bir buçuk yıl önce 24 Şubat 2020 tarihinde evinin salonunda bulunan odun sobasını yakmak isterken gaz sıkışması sonucu soba patladı. Patlamanın etkisiyle Özdemir’in yüzü, eli ve kolları yandı.

Özdemir’in eski sağlığına kavuşması için ameliyat olması gerekiyordu, bunun için de 200 bin liraya ihtiyacı vardı. Özdemir, Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği’nin öncülüğünde yardım toplanmaya başlandı.

Mardin Valiliği de Özdemir için Ziraat Bankası’nda bir yardım hesabı açtı. Özdemir için Mardin GZT’de yapılan canlı yayınlar esnasında hayırseverlerin yaptığı bağışlarla 102 bin TL toplandı. Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın talimatlarıyla valilik tarafından Özdemir’e 107 bin TL verildi.

Özdemir, şimdi Ankara’da özel bir hastanede gelecek haberle Ankara’nın yolunu tutacak ve estetik operasyonlarla eski sağlığına kavuşacak.

Özdemir, Vali Mahmut Demirtaş başta olmak üzere hayırseverlere teşekkür etti.

Baywin güncel giriş.