Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alma: Mardin İş Kur tarafından bin yeni eleman alımı yapılacak

AK Parti Mardin İl

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler münasebetiyle Mardin ve ilçelerinde görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Seçim çalışmaları nedeniyle Ankara’da olmasından dolayı basın mensupları ile gecikmeli olarak bir araya geldiklerini ifade eden AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, aday belirleme çalışmalarını titizlikle yaptıklarını, çeşitli araştırmaların yanı sıra son olarak il genelinde aday tercihi konusunda seçmenin nabzını ölçmek için anket çalışması da yaptıklarını belirterek, “Biz çalışmalarımızı tamamlayıp genel merkeze sunduk. Cumhurbaşkanımız bunu değerlendirip isimleri kamuoyu ile paylaşacak.” Diye Alma aday açıklamasının gün olarak belli olmadığını ancak bu hafta açıklanmasını beklediklerini söyledi.

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma açıklamalarında, Mardin şehir hastanesi ile ödeneğin çıkarıldığını ve 2025 yılında hizmete girmesinin planlandığını belirtti. Alma, Mardin’de istihdama yönelik çalışmalar kapsamında 2 bini aşkın kişinin faydalandığı İş Kur üzerinden bin kişiyi daha istidam edileceğini belirterek yakında alımlar için başvuruların başlayacağı müjdesini verdi.

İl başkanı Alma, Çevre yolu ile ilgili projenin ilgili bakanlık tarafından incelenmeye alındığını, yukarı Mardin’de yapılan otoparkta şehrin mimarisine uygun şekilde traşlanacağını belirterek daha iyi bir Mardin için Milletvekilleri ile birlikte ilgili bakanlıklar ile sürekli görüşme halinde olduklarını belirtti.